Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık miktarı aylık takip tablosu

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Cansu Alikalfa tarafından paylaşıldı.

1. Cansu Alikalfa

Cansu Alikalfa CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,
    Elinde tehlikeli atık miktarlarının yazıldığı aylık takip tablosu formatının örneği olan varsa gönderebilir mi acaba?

2. Pınar Pelit Demir

Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

Cansu hanım merhaba, elimde istediğiniz gibi bir tablo yok ama içeriğini aslında siz istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz. Mesela sizin için önemli noktalar neler ise; atığın kodu, tanımı, bertaraf tesisi, bunun lisans numarası, gönderim tarihi, atığın nerelerden kaynaklandığı ve en nihayetinde aylık oluşan atık miktarını da içeren bir excel tablosu hazırlamak, benim aklıma gelen bunlar:kötü:

3. Kaan Kurt

Kaan Kurt CMNet Üyesi

Ekteki dosya işinizi görecektir.

Ekli Dosyalar:

4. Enes ALBAYRAK

Enes ALBAYRAK CMNet Üyesi

Ben sana benim kullandıgım yıllık tabloyu veriyorum. Otomatik toplamda zaten tesise verilen kapasiteyide kontrol etmiş olursun. İyi çalışmalar

Ekli Dosyalar:

5. Ali Can Dalgıç

Ali Can Dalgıç CMNet Üyesi

Ben bakkal defteri gibi düzenliyor um

Murat Akyüz bunu beğendi.
  6. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Arkadaşlar bunlar çok güzel paylaşımlar olmuş. Elinize sağlık. :)

Enes ALBAYRAK bunu beğendi.
  7. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Bu tabloyu tehlikesiz atıklar için kullanıyorum. İsteyen bunu da kullanabilir.

Ekli Dosyalar:

realastala ve Melih Coşar bunu beğendi.
  8. realastala

realastala CMNet Üyesi

Benim kullandığım.Atıkların yasal bertaraf sürelerini geçmemesi için, excel makroda kodladığım, bir takip programı var. Yasal takip sürelerini ve atık cinslerini değiştirerek kullanabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

9. deryaozyurt

deryaozyurt CMNet Üyesi

Bu altı ayda bir tehlikeli atık teslimat zorunluluğu sadece ayda 1000 kg'ın üzerinde atığı olan tesisler için geçerli, değil mi, yönetmelikte öyle yazıyor. Herhangi bir değişiklik var mı?

10. realastala

realastala CMNet Üyesi

Evet. Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği madde 7-c' de " Ayda bin kilogramdan fazla atık üreten atık üreticisinin atıklarını, çevre lisansı almış tesislere en fazla altı ayda bir sevkinin yapılması koşuluyla geçici depolama sahasına süresiz izin vermekle ve bu faaliyeti altı aylık dönemlerde denetlemekle", diye geçer

deryaozyurt bunu beğendi.