Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık piller

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Arzu Cürebal tarafından paylaşıldı.

 1. Arzu Cürebal

  Arzu Cürebal CMNet Üyesi

  merhaba arkadaslar benım atık pıller hakkında makale yazmam gerek ama yeterlı kaynakları bulamıyorum yardımcı olursanız sevınırım bu konuda :)
   
Atık piller konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Nükleer piller cebe giriyor

  [COLOR="Red"]Nükleer piller cebe giriyor Normal pillerden 1 milyon kat daha uzun dayanan nükleer pil üretimi başarıldı. Büyük boyutları nedeniyle bugüne kadar sadece askeri operasyonlarda kullanılabilen nükleer piller sonunda cebe girecek kadar küçültülebildi. Missouri Üniversitesi araştırma ekibinin geliştirdiği nükleer pil, aynı boyutlardaki standart pillere göre 1 milyon kat...
 2. Ofis telefonlarından çıkan tekrar şarj edilebilir piller hakkında

  Arkadaşlar merhaba; Hazırlamakta olduğum Endüstriyel Atık Yönetim Planına ofis telefonlarından çıkan tekrar şarj edilebilir pilleri de dahil edeceğim ama hangi kodu kullanmam lazım açıkçası biraz sıkıntıya düştüm,fikirlerinize müracat etmek istedim.Bana göre 16 06 02 (A) Nikel Kadmiyum Piller.Ama yanılıyor muyum diye sizlere sormak istedim.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
 3. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

  Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
 4. Atık piller

  tat firması olarak elimize bir miktar atık pil geliyor daha önce hiç atık pil vermemişler internetten araştırma yaptım ve atık pillerin TAP a verildiğini öğrendim daha önce buraya pil veren oldu mu atık pil verirsek bizden bir masraf çıkacak mı
 5. Sintene atık suları,atık yağları

  Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?