Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık planı

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

1. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

arkadaşlar,
    atık planı olmayan firmalar için bildirim ile ilgili bir süre var mı? İÇOM'a mı bildireceğiz? bilgisi olan varsa cevap yazarsa sevinirim.

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Atık yönetim planlarında bir süre varmı bilmiyorum ama ambalaj ve tehlikeli atıkların bildirim süreleri var. Her yılın şubat sonuna kadardı galiba. Bildirim yaptıktan sonrada atık yönetim planlarınızı sunuyorsunuz.

3. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

haziran ayı sonu gibi dedi birileri ben bakanlıkta veya içom sayfalarında öyle bişey görmedim. atık bildirimleri tamam onların süreleri var da. atık planı ile ilgili birşey göremedim

4. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Şu zaman bildirilir gibi bir sınırlama yok fakat faaliyette olan bir işletmeye denetime gidildiğinde 3 yıllık atık yönetim planını görmek isterler. O sebeple bir an önce gönderebilirsiniz.

5. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Evet benim bildiğimde bu yönde. GFB ve Çevre İzinleri işlerini bitirdikten sonra işletmeleri atık konularında denetlemeye başlayacaklardır. Bu yüzden biran önce hazırlayıp sunmakta fayda var.

6. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

7. Elif Kütahya Önal

Elif Kütahya Önal CMNet Üyesi

gfb başvurunu tamamlamadan bitirmelisin bazen başvuru için denetime geldiklerinde isteyebiliyorlar benim öğle olmuştu en azından. biraz önce hurda atık konusunda atık yönetim planının nasıl yapılacağını ve atık kodlarını bulabileceğin yönetmeliği paylaştım umarım yardımcı olur.

8. Pınar Esin

Pınar Esin CMNet Üyesi

3 yıllık atık planı Tehlikeli Atıklar için hazırlanıyor. Diğer atıklar için de plan hazırlanması gerekiyor mu?

9. Elif Kütahya Önal

Elif Kütahya Önal CMNet Üyesi

bir atık planı hazırlıyorsunuz evt zaten ofis kısmında kullanmış olduğunuz piller bile tehlikeli atık sınıfında değerlendiriliyor :)

10. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Bilgiler için çok teşekkürler herkese. ben şimdi firmam için atık planı(tehlikeli atıklar için) hazırlıyorum. (gfb başvurumuzu yaptık, onay bekliyoruz.) onlar denetime gelene kadar içoma bildiriyorum.

11. contaminant

contaminant CMNet Üyesi

17 haziran 2011 de yayımlananan bazı tehlikesiz atıkların geri kazanımı tebliğine göre tebliğin yürürlüğe girdiği tarih itibari ile 3 yıllık tehlikesiz atık yönetim planları da hazırlanarak İÇOMlara sunulmalıdır. (Madde 8, a bendi)

12. Kuzey_61

Kuzey_61 CMNet Üyesi

Atık yönetim planınızı ne kadar erken yapabilirseniz işleriniz o kadar kolaylaşır.Denetimlerde ilk sorulan şeyde 3 yıllık atık yönetim planınızdır.Bildirimlerinizi gerçekleştirdiğiniz sürenin akabinde gfb süreci bitiminde yada atık yönetim planını sunmanız gerekecek ancak bunun için belirtilmiş bir süre yok.

13. Olcay Çetin

Olcay Çetin CMNet Üyesi

Tehlikesiz atık yönetim planı örnek formatı olan var mıdır acaba? Tehlikeli atık yönetim planı oluşturuyoruz da tehlikesiz atık yönetim planı formatı bulamadım hiçbiyerde :S

14. Çiçek Su

Çiçek Su CMNet Üyesi

belediye atıksu arıtma tesisi için atık yönetim planı hazırlamak gerekiyormu fiziksel ve biyolojik arıtma yapan bir arıtma iyi akşamlar
    atık yönetim planlarının mayıs ayı içinde hazırlanması gerekiyor

Atık planı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yönetim planı

Elinde Alüminyum Fabrikasına ya da başka bir fabrikaya ait, hazırlanmış örnek atık yönetim planı olan var mı??? Çok acilll!
  2. Atık yönetim planı

Merhaba arkadaşlar daha önce atık yönetim planı oluşturan varsa bir örneğini paylaşabilir mi ya da yardımcı oabilir mi?
  3. tat atık yönetim planı

gfb sini yeni almış bir tat firmasıyız. Ambalaj atıkları yönetim planı örneği olan varmı? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Atık yönetim planı

Merhaba Arkadaşlar, Konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Ancak Çok acil yardıma ihtiyacım var. Bir Firmada personel müdürü ve evrak takibi olarak çalışıyorum. Atık Yönetim Planı hazırlayıp , Çevre ve Şehircilik il müdürlüğüne sunmam gerekiyor. Ancak gördüğüm kadarıyla zor bir iş. Fabrikamızda üretilen tehlikeli atıklar ; Bor yağı Borlu Metal Talaşı Madeni yağ- Kompresörden çıkan boya...
  5. Atık yönetim planı

Günaydın arkadaşlar. Endüstriyel atık yönetim planını hazırlayıp bakanlığa sunmanın son tarihi ne zaman? bir de endüstriyel atık yönetim planı her yıl hazırlanmalı mıdır yoksa 3 yılda bir hazırlanmalı mı