Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık su analizi tablo-19

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Erhan Akkuş tarafından paylaşıldı.

1. Erhan Akkuş

Erhan Akkuş CMNet Üyesi

Arkadaşlar tablo 19'a göre atık su analizi yaptırmak istiyorum. Yetkili laboratuvarlardan aldığım tekliflerde ölçülen parametrelerde farklılıklar görüyorum örneğin son taslakta civa ve sülfat yer almıyor fakat teklifte civa ve sülfat ölçümü var. Başka bir örnek son taslağa göre renk var fakat labtaki teklifte renk ölçümü baz alınmamış. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Teklif veren lab. örneğ balık biyodeneyi ölçümü veya renk olmaya bilir başka labta analiz yaptırıp bize yollama zorunluluğu yok mu? sonuçta yeterlilik almış bir lab bunlar....

Atık su analizi tablo-19 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı Atık Toplama Turlarının Planlanması ve Maaliyet Analizi

Yerel ve bölgesel katı atık bertaraf sistem ve tesislerinin planlanması aşağıdaki noktaları dikkate alır: a.) Yer ile ilgili ödevler b.) Kapasite ile ilgili ödevler c.) Transportla ilgili ödevler d.) Tur planlaması ile ilgili ödevler e.) Uzaklaştırma ile ilgili ödevler f.) Toplama ile ilgili sistemler Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafından hazırlanan dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.
  2. tablo 15/14 jant sanayi

jant üretimi yapan firmamız için örnek kimyasal arıtma projesine ihtiyacımız var..elinde tablo 15/14 e göre kimyasal arıtma projesi örneği olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum..herkese iyi çalışmalar..
  3. atık yağ kategori analizi

Merhaba arkadaşlar elinde atık yağlar için kategori analizi yapan laboratuvarların listesi olan var mı? Paylaşırsa memnun olurum. Herkese kolay gelsin...
  4. Çevre boyutları ve risk analizi prosedürü ve risk analizi formu

Merhaba..Ben çelik konstrüksiyon imalat ve montaj firmasında çalışıyorum..Bu sektörle ilgili çevre boyutları risk analizi formu ve prosedür örneğine ihtiyacım var..Bu konuda yardımcı olabilecek varsa sevinirim..
  5. Skky tablo 7.1 hak.

merhaba arkadaşlar su kirliliği kontrolü yönetmeliğinde tablo 7.1'de belirtilen parametrelere göre ocak tabanında biriken yüzeysel/yağmur suyunun analizlerini yapıyoruz. tabloda 2 saatlik numune kısmında civa ve kadmiyum parametreleri için "-" işareti yer almakta olup, 24 saatlik numune kısmında ise söz konusu parametrelerin deşarj limitleri bulunmaktadır. bu durum 2 saatliğe göre...