Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık su arıtma tesisi noter onaylı taahütname

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Arif Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Forumu biraz araştırdım ancak bu konuyu net bir şekilde açıklayan başlık bulamadım. Atık su arıtma tesisleri için ilgili yönetmeliklere uyulacağına dair noter onaylı taahütname istenmekte. Bu taahütnamenin bir formatı var mıdır? İl Çevre Müdürlüğü ile yaptığım görüşmede 'GALİBA bir formatı olması lazım'dedi. Ben araştırdım bulamadım. İl Çevre Müdürlüğündeki arkadaş karıştırmış mıdır yoksa gerçekten bir format var mıdır? Şimdiden teşekkürler...

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Arif Bey merhaba,

2012/9 genelgesinden mi bahsediyorsunuz?
    Hazırlanan proje kapsamında düzenlenmiş noter onaylı hizmet alım sözleşmesi fotokopisi isteniyor. Siz zaten arıtmayı yapan firma olarak zaten yükümlüsünüz. Ekstra bir taahhüte gerek yoktur diye düşünüyorum ancak hizmet alım sözleşmesinde ''Atıksu Arıtma Proje Onay genelgesi 2012/9 hükümlerine göre hizmet verilmesi '' ibaresini eklemelisiniz.

'Projeyi hazırlayan, inşaatını ve/veya işletmesini yapan firmalar kendi konuları ile ilgili hususlarda, tesisin çevre izni kapsamında deşarj standartlarını sağladığının tespitine kadar sorumludur. '

3. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Ben danışman firmayım öncelikle ondan bahsedeyim.

Su kirliliği kontrolü idari usuller tebliğinde Ek-1 12. madde de belirtilen yazıdan bahsediyorum.

4. Taahhütname ile ilgili bir format yok biz il müdürlüğü ile bir format oluşturduk sizde bu formatı il müd. sorun uygun bulurlarsa kullanabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

Atık su arıtma tesisi noter onaylı taahütname konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Antalya kenti evsel atık su arıtma tesisi projesi ve çevresel etkileri

ANTALYA KENTİ EVSEL ATIK SU ARITMA TESİSİ PROJESİ VE ÇEVRESEL ETKİLERİ Prof.Dr.Bülent TOPKAYA Akdeniz Üniversitesi - Mühendislik Fakültesi - Çevre Mühendisliği Bölümü Giriş Antalya'nın nüfusu iki şekilde hızla artmaktadır: Kent ülkemizin en yüksek oranda göç alan illeri arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, yaz aylarında iç ve dış turizm faaliyetleri sonucunda nüfusu...
  2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  3. Paket Atık Su Arıtma Tesisi

bu konuda bir fikri olan arkadaşlar bana biraz bilgi verirseniz bir OSB bu sistemden kurucakta bende teknik şartname bide sözleşme var nasıl olacak karşılaştırdım uyuşmuyorlar nasıl olacak bu iş adam anlattı birazda ben tam anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Katı atık sızıntı suyu arıtma tesisi

arkadaşlar merhaba 30 m3/günlük bir çöp sızıntı suyu arıtma tesisi(ters ozmoz dışında) yapacağız.araştırmam devam ediyor. sizin önerebileceğiniz bir proses varmı .sizin işlettiğiniz işletme kolaylığı açısından rahat işletim, teknik eleman ihtiyacı bakımdan az, ve tabiiki ekonomik olanbir tesis.
  5. Atık su arıtma tesisi proje onay süresi

Örnek olarak Atık Su Arıtma tesisi proje onayı aldık diyelim bu proje onayı ne kadar süreliğine geçerlidir. Yani biz hemen proje onayı aldık diye hemen arıtma tesisi yapmak zorundamıyız.Bunun süresi nedir.