• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık su arıtmada havalandırma havuzu

Bakteri

• Herkes

Oy: 2 33.3%
  • Atiksu aritma tesisi

Oy: 5 83.3%

• Kullanılan toplam oy
    6

serdar_blnmz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
meseç
Arkadaşlar çalistigim evsel atik su aritma tesisinde havalandirma havuzunda bakteri sayısı bayağı azaldı bu konuda ne yapabilirim bana bir yöntem gösterebilirmisiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim acillll..

Tesisiniz OSB içerisinde bulunuyorsa ilk adım olarak OSB arıtma tesisi yetkilisinden aşılama için destek rica edebilirsiniz. Bakterinin azaldığından emin misiniz peki, hangi analizleri uyguladınız?

Atiksu aritma tesisi hocam osb içinde değil bakterilerin az olduğunu Gaz üretiminin düşmesinden ve mikroskopla inceleyerek ve ph in 6.7 ye düşmesiyle tespit ettik.

Öncelikle gaz üretiminin düşmesi derken anaerobik bir reaktörünüzün olduğunu anlıyorum ancak açıklamanızda havalandırma havuzu bakteri sayısında azalma olduğunu belirtmiştiniz. Açıkçası daha detaylı bilgi iletebilirseniz belki yarıdmcı olabilirim,

Tşkler

Arkadaşlar çok teşekkür ederim çözümü bulduk yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.