Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık su arıtmada yeni teknolojisi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Alp Tasan tarafından paylaşıldı.

1. Alp Tasan

Alp Tasan CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Forumda yeniyim umarım konuyu doğru bir alanda açmışımdır :)
    Ben moleküler biyoloji ve genetik mezunuyum daha sonrasında biyomühendislik bölümünde devam edip çevre teknolojileri üzerine uzmanlaştıktan sonra üzerine ar-gesini yaptığım projemin inovasyon hayalimi gerçekleştirdim.
    Çoğumuz atık su arıtma bakterilerini tanıyoruz.. Üretimini gerçekleştirdiğimiz projemde ki sistemden kısaca bahsetmek istiyorum; atık su bakterisini cihazda üreterek doğru zamanda atık suyu arıtmak için sistemlere dozajlayan bir sistemi geliştirdik.. Bunun diğer bakteri dozajlayan ürünlerden farkı bakteriyi kendi içerisinde üretmesi, büyütmesi ve aktivasyonunu sağladıktan(spor halinde olmayan bakteri) sonra sistemlere vermesidir.Site adresi paylaşıla biliniyorsa örnek çalışmamızı göstermek isterim..
    Burada bir diğer avantajda bir bilgisayarın 10 da 1 i elektrik tüketimi olması ve yaklaşık 1 metrelik bir cihaz olmasıdır.. Özetle ekstra bir alan kaplamadan duvara monte edip internet-su-elektrik olan her yerde kullanılabilinen ve ekonomik bir cihazdır.
    Forumda ki paylaşımları oldukça kaliteli gördüğümden aranızda olmak istedim umarım bana da yer vardır :))

2. Canan Mete

Canan Mete CMNet Üyesi

ilgi çekici görünüyor doğrusu, broşür veya resim yükleye bilirseniz sevinirim.

Alp Tasan bunu beğendi.
  3. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

güzel bir teknoloji resimler varsa daha çok bilgilendirici olur.

Alp Tasan bunu beğendi.
  4. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

arkadaşın profil resminde yola çıkarak ben siteyi buldum ve baktım ilginç açıkcası başarılı gibi :D

Alp Tasan bunu beğendi.
  5. Alp Tasan

Alp Tasan CMNet Üyesi

Arkadaşlar öncelikle güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim :) sitemiz : www.bak-tek.com burada biyoremidasyon teknolojisi ve ürünümüz olan bioguy hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.. Bir de kısa zamanlı örnek çalışmamızı inceleyebilirsiniz..
    Umarım site adı vermek sorun olmayacaktır.
    Saygılarımla,

6. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Alp Tasan bey merhaba,

Çevre alanına katkı göstermek isteyen ve buradaki bilgilerden faydalanmak isteyen herkese kapımız açık. Sitemizde Firma Tanıtımları diye bir bölümüzde var. Burada firmanızı ve ürününüzü de tanıtırsanız faydalı olacaktır.

Alp Tasan bunu beğendi.
  7. Alp Tasan

Alp Tasan CMNet Üyesi

Merhaba Fatih Bey,
    Yaklaşımınızdan dolayı çok teşekkür ederim. En son ziyaretçi olarak katıldığımız çevre fuarındaki ilgisizliği gördükten sonra burada sizleri tanımak gerçekten çok şaşırtıcı ve sevindirici oldu.
    Google ve diğer gruplarınızada katıldım.En yakın zamanda da Firma Tanıtımını yapacağım..
    Saygılarımla,

Fatih Özcan bunu beğendi.
Atık su arıtmada yeni teknolojisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yeni Yıla Yeni İş Arama Stratejileri

Yeni yılda eğer hala iş bulamamışsanız, işte size yeni yıla özel iş arama stratejileri. İş arama uzmanlarıyla yapılan görüşmeler sonucunda yeni yılda kaçınmanız gereken hataları ve 2010'da izlemeniz gereken adımları belirledik; 1.TEMEL ADIMLARDAN VAZGEÇMEYİN Eğer hala bir iş başvurusunda bulunmamışsanız özgeçmişinizi ve teyit mektubunuzu (özgeçmişiniz ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek için...
  2. Yeni atık beyan sistemi

iyi günler Yeni sisteme de tesis kayıtlarını yapıyorum . Ayrıca daha önce sisteme kayıtlı olan firmalarımın tehlikeli atık beyan sisteminden giris yaparak firma bilgilerini güncelle kısmına ulasabiliyorum.Güncelleme sonrasında firma adına iki sekme çıkıyor atık beyanı ve PCB envanteri bu sekmeler eski tüm firmalarda çıkmakta .PCB envanteri ,PCB beyanı olmayan firmada bile çıkmakta bunun...
  3. Tıbbı Atık Yeni Formu!

İyi Çalışmalar : Hastanelerden Tıbbi Atıklar Toplanırken atıkları toplayan firmalar hastanelerden yeni form istemişler ve atıkları almamışlar.Bu yeni form tam olarak nedir bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Bu yeni formu nereden temin edilecek ve formu temin edene kadar ne gibi yol izlememiz gerekiyor ?
  4. Yeni araç lastiği teknolojisi

2wAvxQfusWU Pja6vKnEV4E
  5. Kimyasal arıtmada sülfat sorunu

Ortalama 250-300 Metreküp / gün debiye sahip bir atıksu arıtmaya sahibim ve bir türlü sülfat oranında sağlıklı sonuç elde edemiyorum ilk analizimde 16.3 sonrasında 95 çıktı ben alüminyum sülfatı düşürdüm bu seferde 317 çıktı nerde yanlış yapıorum acaba yardımcı olabilecek yada bana bir sistem önerebilecek varmı :(