Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık su deşarj izni

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Melis Kara tarafından paylaşıldı.

1. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Merhaba,
    Atık su deşarj izni ile ilgili şöyle bir sorum olacak:
    Bir gıda firmasının üretim proseslerinden biri için ayrı kapasite raporu, ayrı gıda ruhsatı, ayrı ÇED görüşü mevcuttur.
    Tesiste üretim kapsamında oluşan tüm atık sular tesis içinde yer alan arıtma tesisine gitmektedir. Bu durumda kapasite raporları, ÇED görüşleri ayrı olduğu için her iki faaliyete de mi Atık su deşarj izni almamız gerekecek? Bir izin yeterli olacak mıdır?
    İyi günler

2. gokcenilufer

gokcenilufer CMNet Üyesi

Merhaba,
    Ben 3 ayrı kapasite raporu alan bir firma için tek izne başvurdum ve aldım. Ancak ÇED konusunda gerekli değildir belgesi vardı, bire bir emsal teşkil ettiği söylenemez o yüzden.
    Ancak kişisel fikrim, aynı vergi numarasına sahip ve aynı ünvan ve adreste ise tek izin almanızdır.
    İyi çalışmalar.

3. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Merhaba,
    Bende o şekilde düşündüm; sonuçta aynı arıtma tesisine gidip tek bir deşarj söz konusu oluyor. Başvurumu bu doğrultuda yapacağım.
    İlginiz için teşekkürler.

4. gokcenilufer

gokcenilufer CMNet Üyesi

Rica ederim, iyi çalışmalar.

Atık su deşarj izni konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Deşarj İzni / Derin Deniz Deşarjı İzni

Bu ikisi arasındaki net farkı iyi bilen birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Elimde bir tesis var. Bu tesisin 1999 da kurulmuş bir arıtma tesisi var. Bu tesis için şimdi izin almam gerekiyor ancak elde bir proje vb bir şey yok. Arıtma tesisi atıksuyunu denize deşarj ediyor, 300 - 400 m kadar ileriden. Ancak olayın karıştığı konu şu: Öncelikle alınacak izin deşarj izni mi dersiniz, derin...
  2. Karışık endüstriyel atık suların alıcı ortama deşarj standartlarına uygun olarak deşarj izin belgesi

Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar; Arkadaşlar bir konuda kafam karıştı, sizin fikirlerinize ihtiyacım var, Öncelik çalıştığım firma Atık solvent ve atık yağ geri kazanımı yapan bir firma, 2008 yılında Deşarj izin belgesi almış bulunmaktadır.Skky 37. maddesine göre "Karışık Endüstriye atıksuların alıcı ortama deşarj standartları"na göre. ÇKAGİLHY'ince Linsalarını...
  3. Deşarj izni ve çevre izni

Arkadaşlar bir yerde çelişkiye düştüm. Bir tesisimde arıtma tesisi var ve deşarj kalite kontrol ruhsatı mevcut. 2014'e kadar da süresi var. Buna göre bu tesise gfb alındıktan sonra ilgili çevre iznine başvurmam gerekiyor mu yoksa deşarj izni süresinin bitmesini beklemem gerekir mi?. Benim bildiğim bu izinler nisan 2012 ye kadar geçerliler. Yani çevre iznine başvurmam gerekiyor. Burada...
  4. Deşarj izni

Gıda sanayiinde deşarj izni nasıl alınır yardımcı olur musunuz?