• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık su deşarj izni

Melis K.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhaba,
Atık su deşarj izni ile ilgili şöyle bir sorum olacak:
Bir gıda firmasının üretim proseslerinden biri için ayrı kapasite raporu, ayrı gıda ruhsatı, ayrı ÇED görüşü mevcuttur.
Tesiste üretim kapsamında oluşan tüm atık sular tesis içinde yer alan arıtma tesisine gitmektedir. Bu durumda kapasite raporları, ÇED görüşleri ayrı olduğu için her iki faaliyete de mi Atık su deşarj izni almamız gerekecek? Bir izin yeterli olacak mıdır?
İyi günler

Merhaba,
Ben 3 ayrı kapasite raporu alan bir firma için tek izne başvurdum ve aldım. Ancak ÇED konusunda gerekli değildir belgesi vardı, bire bir emsal teşkil ettiği söylenemez o yüzden.
Ancak kişisel fikrim, aynı vergi numarasına sahip ve aynı ünvan ve adreste ise tek izin almanızdır.
İyi çalışmalar.

@gokcenilufer
Merhaba,
Bende o şekilde düşündüm; sonuçta aynı arıtma tesisine gidip tek bir deşarj söz konusu oluyor. Başvurumu bu doğrultuda yapacağım.
İlginiz için teşekkürler.