Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık sülfürik asitler geri kazanılabiliyor mu?

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında nazan_isik tarafından paylaşıldı.

1. nazan_isik

nazan_isik CMNet Üyesi

Merhaba,

Bir süredir araştırıyorum ancak bir sonuç elde edemedim. Amin ile bağlanmış atık sülfürik asitleri geri kazanmak mümkün mü? Atık asiti bertaraf için kabul eden firma bulmaktada zorlanmaktayım. Bertaraf ya da depolama için alan firmalar hem yok denecek kadar az hem de çok ciddi bedeller talep ediyorlar.. Böyle bir konu ile ilgili çalışan ya da bilgisi olan var mıydı? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

2. mnemonic

mnemonic CMNet Üyesi

Eğer oluşan atığın içindeki asit miktarı %50'nin üzerinde ise geri dönüşümü mümkün. meltemsdoner@gmail.com adresine mail atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Atık sülfürik asitler geri kazanılabiliyor mu? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yönetimi dairesi başkanlığı lisanslı atık madeni yağ geri kazanım firmaları

foruma baktım ama daha önceden yüklenmiş mi bulamadım varsa silebilirsiniz zaten :)
  2. Katı Atık Geri Kazanım (Kuzey Londra Ortak Atık Stratejisi taslak özeti)

2004 2020 Yılları Arası Kuzey Londra Ortak Atık Stratejisi taslak özeti Barnet, Camden, Enfield, Hackney, Haringey, Islington, Kuzey Londra Atık I˙daresi, Waltham Forest Kuzey Londra’da Atıklar Konusunda Yeni Bir Düsünce Tarzı Biz, Kuzey Londra’daki sekiz yerel yönetim olarak atık konusunda yeni bir düsünce tarzı gelistirmek için ortak çalısmalar yürütmekteyiz... Atıklar neden...
  3. Labaratuvar atıkları-asitler

arkadaslar merhaba dun beledıyenın temızlık ıslerıne ulaşan bır telefonda, mıllı egıtıme baglı bır okulun kımya labaratuvarından kaynaklnan çoğunlu asitli olan kimyasal çözeltilerinde yer aldığı sıvı atıkları beledıyenıze verebılrımıyız dıye bır telefon geldı . daha once bu tur atıkların bertarfında deneyımı olanalar var mı?
  4. Ambalaj Atığı geri Kazanım, Tehlikesiz atık geri kazanım

Ambalaj Atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine çevre görevlisi gereklimi ? Bu tür lisansa sahip tesisler danışmalık firmalarla çalışmak zorundalar mı?
  5. Atık yağ filtreleri geri kazanımında oluşan yağlı kağıtların geri kazanımı

Atık yağ filtreleri geri kazanımında oluşan yağlı kağıtların atık kodu ve lisanslı tesis arayışındayım, konu hakkında bilgisi olan arkadşaların yardımlarını bekliyorum.Herkese iyi çalışmalar.