Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık Taşıyıcılara Uydu Takibi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Recep Harmandar tarafından paylaşıldı.

1. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık taşıyanları uydudan takip edecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın uygulayacağı yeni sistemle, atık taşıyanlar artık uydudan takip edilebilecek. Buna göre atık taşıma işlemi yapan firmaların lisanslandırma işlemlerinde Mobil Atık Taşıma Sistemi kullanılmaya başlandı. Ülke geneli lisanslandırma işlemleri ortak bir alanda birleştirildi. Yeni sistem ile lisans almış olan atık taşıma firmaları böylece kayıt altına alınmış olacak. Böylece yüklü araçlar seyir halindeyken izlenebilecek. Mobil Atık Taşıma Sistemi sadece izleme ile kalmayıp atığın oluştuğu andan itibaren sıkı bir denetimi de içerecek. Buna göre atığın türü, miktarı, özellikleri, geri dönüşüm yöntemleri gibi birçok değerlendirilebilir verinin de Bakanlık sunucularına anlık olarak aktarılması sağlanacak.

Ayrıca sistem, kaza gibi beklenmedik durumlarda acil müdahale şansını da artıracak.

Alıntı: trthaber.com

dilek kaya bunu beğendi.
  2. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Piyasaya sürülen ambalaj atıklarının takibi gibi her firmanın ürettiği malın akibeti ile ilgili çalışma olsa çok güzel olur aslında.

3. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Öncelikli olarak bakanlık bu atık bertaraf tesisleri ile ilgili çalışma yapsa çok güzel olacak. Taşımayı geçtim taşınacak bertaraf tesisi yok doğru düzgün. Binbir naz ile 2 ay koşturuyorlar peşlerinden. 2 ay önce ismi lazım değil 2 firmayı her gün aradım sözleşme için her seferinde döneceğiz dediler. Usanıp 1 ay önce aramayı bıraktım hala dönecekler...

Atık Taşıyıcılara Uydu Takibi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sera gazı emisyonlarının takibi hakkında yönetmelik

Arkadaşlar sera gazı emisyonlarının takibi hakkında bana cok acıl bılgı gerekiyor.Lütfen yardımcı olur musunuz ?yönetmeliğe baktım ama raporlama falan var nasıl bır yol izlemem gerek ? şimdiden teşekkürler...
  2. Çed izleme takibi

Arkadaşlar bir ÇED kararı verilen projede 6 ayda bir izleme takibi yapılması gerekiyormuş. ( izleme takibinin ne olduğu hakkında hiçbir bilgim yok ) Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bu hangi yönetmelikte geçer?
  3. Yönetmelik değişiklikleri takibi

Çevre yönetmeliklerindeki değişiklikleri nereden takip ediyorsunuz? Lebib Yalkın'dan mail olarak bildirim geliyor ancak daha derli toplu takip edilen bir site var mı? ISG için www.bilgit.com bildiğim kadarıyla iyi bir mevzuat takip sitesi. Çevre için de kullandığınız benzer bir site var mı?
  4. Çed takibi

arkadaşlar merhaba; bulunduğum firmada mevcut bir çed var, bunu ile ilgili kapasite raporundaki değişikliğe göre nasıl revizyon yapılıyor?