Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık Tehlikeli Yağlar

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Özgür Tırınk tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Tırınk

Özgür Tırınk CMNet Üyesi

İyi Günler;

Malum yıl sonu yaklaşıyor ve en önemli sıkıntı olan atık madeni yağlar yine başımıza dert olmaya devam ediyor. yaptığımız iş gereği atık yağları düzenli olarak depolayamıyoruz ve genelde servisler yada sanayide yağ değişimleri yapılıyor bu sebeple elimize pek fazla atık yağ girmiyor haliyle geri dönüşüme gönderemiyoruz. Ama atık yağ beyanı yapılırken geri dönüşüme yağ gönderilmiş olması gerekiyor.
    Benim sorum: Atık yağ beyanı yapılırken firmaya yıl boyu giren madeni yağların geri dönüşüme gönderilen miktar ile orantılı olması mı gerekiyor. Yoksa yağ değişimi yapan firmalardan alınan tutanaklar bu yağ beyanında kullanılabilir mi?

Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar.

Özgür TIRINK
    Çevre Müh.- İSG Uzmanı(C)

Atık Tehlikeli Yağlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. lll. Kategori Atık Yağlar

Merhaba Arkadaşlar, 3. Kategori Atık Yağlar ile ilgili yaptığım bir çalışma için bana, 3. Kategori yağlara verebileceğiniz örnekler var mıdır? Tabloya göre tamam ama,mesela geri kazanım tesislerindeki DİP ürün gibi bu bunun benzeri pratikte bildikleriniz varsa onların cevabını alırsam yeter. Teşekkürler,
  2. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
  3. Bitkisel atık yağlar

herkese kolay gelsin tat için aylık değerlendirme tutanağı dolduruyordum da bitkisel atık yağlar konusunda takıldım biraz şöyleki yemekler tesis içinde yapılıyor ama hiç bitkisel yağ artmıyor ben bunu nasıl belirteyim veya herhangi bir yere ile sözleşme yapsam fakat hiç yağ göndermesem olur mu
  4. Atık yağlar

Arkadaşlar atık yağların yakılması yasak mıdır?
  5. Tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri

merhabalar tehlikeli atık ve tehlikeli atıkları yakma tesisleri hakkında ödevim var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim