Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

atık tenis topları

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Ebru Uysal tarafından paylaşıldı.

 1. Ebru Uysal

  Ebru Uysal CMNet Üyesi

  arkadaşlar, alüminyum eloksal tesisinde, ısı yalıtımı amacıyla, banyolarının yüzeyinde bulunan tenis topları için hangi kod uygundur ?
  110199 : başka şekilde tanımlanmamış atıklar diye düşündüm ben.
  ayrıca bu atıklar ne yapılır, nasıl bertaraf edilebilir?
  yardımcı olursanız sevinirim.
   
 2. Serkan Kala

  Serkan Kala CMNet Üyesi

  Atık tenis topları mı Türkiyede tenis topundan daha çok çevre mühendisi vardır :))
   
 3. Ebru Uysal

  Ebru Uysal CMNet Üyesi

  çok başarılı bir tespit olmuş, aynı zamanda konuyla ilgili de çok yardımcı oldu.
   
 4. EnviEn

  EnviEn CMNet Üyesi

  99 kodunu bakanlık izni ile kullanabilirsiniz. Atık içeriğini inceleyip kod belirlemeye çalışın eğer olmazsa çevre il müdürlüğünden yardım alabilirsiniz.
   
 5. Tunalper

  Tunalper CMNet Üyesi

  Konu ilginçmiş.

  Alüminyum eloksal, internetten kısaca araştırdığım kadarıyla bir çeşit yüzey kaplama işlemi galiba. Eğer doğruysa proses sebebiyle 11 01 - Metal ve Diğer Malzemelerin Kimyasal Yüzey İşlemi ve Kaplanmasından Kaynaklanan Atıklar ile başlayan kodlar kullanılabilir.

  11 01 kodunda da muhtemelen yukarıda bahsedilen 11 02 99 (Başka bir şekilde tanımlanmamış atıklar) veya 11 02 07 (Muhtemel - Tehlikeli maddeler içeren diğer atıklar) kullanılabilir sanki.
   
 6. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  Mesaj yazdım ama sonra vazgeçtim silemedim. pardon :)
   
atık tenis topları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. tehlikeli atık(özel atık) ara depolama sahası

  Merhaba Öncelikle nereye yazacağımı bilemediğim için yeni konu açtığım için özür dileyerek başlamak istiyorum. Tehlikeli atık ara depolama tesisi tasarımı hakkında çok az veya hiç bilgi bulamadığımı belirtmeliyim. Bu konuda nereye bakmalıyım ve elinizde bu konuya ait döküman mevcut ise paylaşırsanız sevinirim.
 2. Atik envanteri için atık kodu belirleme

  Atık Envanteri oluşturulması Atık Yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. İnternetten derlediğim ve edindiğim bilgiler doğrultusunda bu konuyu etraflıca değerlendirelim. Öncelikle tesis veya işletmelerde bir atığa karşılık gelen atık kodunun belirlenmesi için [COLOR=DarkRed]"Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin...
 3. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

  Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
 4. Sintene atık suları,atık yağları

  Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?
 5. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

  Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...