• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık yağ bertarafı hkn.

KübraEyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ECOFİRM MADENCİLİK TARIM ORMAN ENERJİ MÜHENDİSLİK İNŞAAT SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.
Arkadaşlar Merhaba;

faaliyette olmayan bir tesisin makinalarından çıkan 5 6 varil ortalama 100 litre yağ var bunun bertarafını nasıl yapacağız? İlimizdeki yağ geri dönüşümü yapan firma ton olursa alırız diyor.. yardımınıza ihtiyacım var

yok daha yeni çıkan birşey artması durumunda veririz ama stok süreside var sanırım 6 aydı gene istenilen miktara ulaşmaz ama şimdilik mantıklı bir çözüm

Araştırdım fakat bulamadım. Ancak belirli miktardaki tehlikeli atıkları kendi imkanlarınızla Lisanslı Firmaya götürebiliyorsunuz. Bunu öğrenip kendiniz birkaç seferde atıkları götürebilirsiniz.

50 kg a kadar kendi imkanlarınızla götürebilirsiniz..
Azar azar miktarlarda belli zaman aralıklarıyla elden çıkarmanızı tavsiye ederim..Öteki türlü gelip almaları pek kolay olmuyor ;)

@KübraEyrek
yağları bertaraf etmeden önce kategori analizi yaptırmanız gerekmektedir. I.Kategori, II.Kategori, III.Kategori

Rica ederim. Kullandığınız yağın markası değişmediği takdirde yaptırmanıza gerek yok diye hatırlıyorum umarım sizi yanıltmam ama yinede yönetmeliğe bakmakta fayda var. Saygılarımla.

Herkese yardımlarınız için teşekkür ederim hallettim :)

Arkadaşlar merhaba işletmemizde endüstriyel nitelikli atıksu arıtma tesisi yağ sıyırıcısından çıkan atık yağları depolamaktayız. Yapılan atık yağ analizine göre bu yağlarımız III. Kategori kapsamında. Bu kategoride atık yağ kabul edebilecek tek firma İZAYDAŞ'ı bulabildim. Sizlerin bu kapsamda çalıştığınız III. kategori yağ kabul edebilecek başka firma var mıdır??