Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık Yağ Beyanı Hk.

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında tuba-ak tarafından paylaşıldı.

1. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

30 Temmuz 2008 tarih ve 26952 sayılı Atık Yağların Kontrolü Yön. 9.maddesinde atık yağ üreticilerinin "atık yağ beyan formları"nı Şubat Ayı sonuna kadar doldurup Çevre ve Şehircilik İl Müd.'ne gönderilmesi istenmiş. Bu beyanı zaten tehlikeli atık beyan sisteminde online olarak gerçekleştiriyoruz, Bu durumda soft ortamda atık yağ beyan formunun hazırlanıp yetkili idareye sunulması gerekli mi? Teşekkürler...

Tuğba Coşkun bunu beğendi.
  2. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

3. Erol Bölek

Erol Bölek CMNet Üyesi

Atık yağ beyan formunu çıktı alarak Şubat sonuna kadar İl Çevre 'ye vermeniz gerekiyor. Daha sonra TABS (Tehlikeli Atık Beyan Sistemi) ne diğer tehlikeli atıklarınızla beraber giriş yapacaksınız. (iki defa bildirim oluyor ama yönetmelik ve uygulama bu şekilde)

4. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

Teşekkürler Erol Bey.

5. Nazan Şirin Kande

Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

tuba hanım bende sımdı onunla ugrasıyrum bızdende ıstedıler ek 2 atıkyag beyan formu ve yag analız sonucları nı tabs tan sadece mıktarları gırıyoruz ya . o yuzden ıkı defa ıstıyorlarmıs:)

6. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

Teşekkürler Nazan Hanım:)

7. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Arkadaşlar ben tehlikeli atık beyanı yapmak istiyorum ama cevre.cob.gov.tr adresinden yapılacaktır diyor. Ben daha önce bu siteden kimyasal envanteri ve seveso bildirimimi yapmıştım ama hem sistemde geçen seneki bildirimlerim duruyor hem de ne seveso için ne tehlikeli atık için beyan yapamıyorum.
    Tehlikeli atık beyanı için yeniden mi şifre istemem gerekiyor?

8. superjax

superjax CMNet Üyesi

bu durumu bende merak edyorum. elimde ki firmada seveso bildirimi yapılmış ÇBS seveso şifresi ile girebiliyorum fakat Atık beyanı şifre isteği yapamıyorum. İl çevre bana karşıdan şifre talebi gelecek ki biz onay verelim diyor , bu seferde sıfırdan yeni tesis kayıt altından girerek tesis eklemeye çalıştığımda bu tesisi zaten var diyor ve olay oradan sonra ilerlemiyor.nasıl çözülecek anlamadım. İl çevre bi yerde yanlış yapıyor gibime geliyor

cordial bunu beğendi.
  9. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Ben bugün konuştum İl Çevre ile, ÇBS ile Atık Beyan Sistemi entegre edildi ÇBS'ye ABS şifresiyle giriş yapmayı deneyin dedi. ÇBS ile ABS'nin entegrasyonu sırasında bazı bilgiler kaybolmuş, yeniden mi başvurmamız gerekiyor dediğimde gerek yok biz burdan açarız dediler ÇBS'ye Atık Beyanı seçeneği eklendi hemen.

10. superjax

superjax CMNet Üyesi

benim söylemek istediğim elimde SEVESO şifresi var ve ÇBS ye girdiğimde Atık Beyan Sistemi için şifre nasıl edinirim?

11. Fecriati

Fecriati CMNet Üyesi

Benim de vardı seveso şifrem ama Atık Beyan Sistemi gözükmüyordu. Onu söyledim işte İl Çevre'yi aradım kullanıcı bilgilerim hiç değişmeden Seveso şifremle girdiğimde Atık Beyan Sistemi'nin de görünmesini sağladılar.

12. superjax

superjax CMNet Üyesi

evet şimdi il çevreyi aradım ve sisteme yeni özellik eklediler atık beyan forumunu eklediler

13. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Atık yağ beyanı yaparken sistemde bir de yağ beyanı var. Atık yağ üreticisi yağ beyanı yapmayacak değil mi? Yağ beyanı sadecce yağ üreticisinin yapacağı bir beyan öyle değil mi?

14. deucevre

deucevre CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar http//cevre.cob.gov.tr üzerinden tesisimizi kayıt edip atık beyanı için şifremizi aldık ve şifre ile sisteme girdiğimde Tesis Yetkilisi Kullanıcı Açma , firma bilgilerim ve firma bilgilerimi güncelle çıkıyor beyan yapacağım yeri göremiyorum, beyan yapılamıyor mu, sistemde mi hata var yoksa ben mi göremiyorum? kolay gelsin herkese ve şimdiden teşekkürler

15. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

tesis bilgileri güncelleyip sonra da beyana geçiş yapabilirsiniz.

16. deucevre

deucevre CMNet Üyesi

teşekkür ederim hanvey1105, dediğiniz gibi yaptım ve sorunum çözüldü :)

hanvey1105 bunu beğendi.
  17. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

Önceden şifresi var yeni ÇBS giriliyor o şifreyle fakat atık beyan formu gelmiyor. Yardımcı olurmusunuz.. bu sorunu nasıl çözebilirim

18. önceden girilen kullanıcı bilgiri ile çbs kkayıt bilgileriniz uyuşmadığından beyan formu gelmiyordur. Bende yaşadım muhtemelen yetkili kişi kısmında sorun vardır.

19. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

Peki ne yapmam gerekiyor düzeltmem için

20. Kullanıcının daha önceki kayıtları yani beyan formu ile karşılaştıranın ikisinin aynı olması lazım

Atık Yağ Beyanı Hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık beyanı

arkadaşlar bu atık beyan sistemlerinde tehlikeli atık beyanı için alınan şifreler atık akü veya atık ambalaj sistemlerine girişlerde de kullanılıyorumu... yoksa hepsi için ayrı şifreler mi alınması gerekiyor...
  2. Atik beyani

Çevre bilgi sistemi ve uygulamalarda atık beyanı seçerek İl Çevre Müdürlüğünden şifre talabinde bulunduk. Lakin bize gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile [COLOR=#c98f33]http://online.cevre.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra atık beyanı ile ilgili bölüm gelmemektedir. Ne yapmamız gerekir.?
  3. Atık beyanı

Ben yeni bir çevre görevlisi sayılırım. atık beyanları hakkında hiçbir bilgim yok. Bu yüzden hiçbir beyan yapamıyorum. Şu konuyu anlatacak yada anlatan bir döküman paylaşacak bir hayır sever varmı? :)
  4. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...
  5. Atık yağ beyanı

Atık yağ beyanını , tehlikeli atıklardan ayrı olarak mı yapıyoruz. atık yağ beyanı yapılacak bir link bulamadım ben arkadaşlar . birde ocak ayı sonuna kadar yapılması gerekiyormuş. yardımcı olabilirmisiniz çok acil