• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık yağ piyasası

bu sektörü çok bilemiyorum ama "
10 01 13*Yakıt olarak kullanılan emülsifiye hidrokarbonların uçucu külleri
[TBODY] [/TBODY]
" kodu eğer yağ ise Ek yakıt yakma lisansı olan (çimento fabrikaları) tesisler ile bertaraf tesisleri (Bakanlığın sitesinden bulabilirsin) alabilir.

Petder ücretsiz olarak alıyor mu motor yağlarını ?
elimde bir varil kadar var fakat para almak sorun değil para çıkmasın da :)
eğer Petder ücretsiz alım gerçekleştiriyorsa orayla görüşme sağlayacağım.
Şimdiden teşekkürler

@Gizem Sunar

@mcelebi

@TAÇ

Örüsan Kimya firması var arkadaşlar, sürekli firmalarımı yönlendirdiğim, analiz de yapan ve çok memnun olduğumuz bir firma. tavsiye ederim.

Atık yağı olan firmalardan yağlarını değerine göre yerinde fiyatlandırıp Çevre Bakanlığının RESMİ lisanslı firması olup Alıyorum Aldığım Yağları lisanslı araclarimla nakliyesini de kendim ücretsiz yapıyorum eğer düşünen arkadaşlar varsa firmamın lisanslarını ve belgelerini atabilirim araştırabilirsiniz Saygılarımla 0531 818 44 44 Emre Türkiye nin heryerinden alırım

Merhaba,

Firmamız, aşağıdaki atık kodlarında olan atık yağları alma ve işleme lisansına, izin ve yeterlilik belgelerine sahiptir. muhasebe.gorguluoto@gmail.com adresinden veya 05549449235 numaralı telefondan Okan Bey'e ulaşabilirsiniz.

120106 Halojen içeren madeni bazlı işleme yağları (emülsiyon ve solüsyonlar hariç)
120107 Halojen içermeyen madeni bazlı işleme yağları (emülsiyon ve solüsyonlar hariç)
120110 Sentetik işleme yağları
120112 Kullanılmış (mum) parafin ve yağlar
130101 PCB (1) içeren hidrolik yağlar
130104 Klor içeren emülsiyonlar130105Klor içermeyen emülsiyonlar
130109 Mineral esaslı klor içeren hidrolik yağlar
130110 Mineral esaslı klor içermeyen hidrolik yağlar
130111 Sentetik hidrolik yağlar
130112 Kolayca biyolojik olarak bozunabilir hidrolik yağlar
130113 Diğer hidrolik yağlar
130204 Mineral esaslı klor içeren motor, şanzıman ve yağlama yağları
130205 Mineral esaslı klor içermeyen motor, şanzıman ve yağlama yağları
130206 Sentetik motor, şanzıman ve yağlama yağları
130207 Kolayca biyolojik olarak bozunabilir motor, şanzıman ve yağlama yağları
130208 Diğer motor, şanzıman ve yağlama yağları
130301 PCB’ler içeren yalıtım ya da ısı iletim yağları
130306 13 03 01 dışındaki mineral esaslı klor içeren yalıtım ve ısı iletim yağları
130307 Mineral esaslı klor içermeyen yalıtım ve ısı iletim yağları
130308 Sentetik yalıtım ve ısı iletim yağları
130309 Kolayca biyolojik olarak bozunabilir yalıtım ve ısı iletim yağları
130310 Diğer yalıtım ve ısı iletim yağları
130506 Yağ/su ayırıcılarından çıkan yağ
190207 Ayrışmadan oluşan yağ ve konsantrasyonla

@Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat gereği aşağıdaki yağları ve 130208'i sadece PETDER toplayabiliyor, biz onlardan alıp işliyoruz.

130204 Mineral esaslı klor içeren motor, şanzıman ve yağlama yağları
130205 Mineral esaslı klor içermeyen motor, şanzıman ve yağlama yağları
130206 Sentetik motor, şanzıman ve yağlama yağları
130207 Kolayca biyolojik olarak bozunabilir motor, şanzıman ve yağlama yağları

firmamız iksir kimya olarak atık yağ alımı yapmaktadır.Detaylı bilgi için 0 544 297 6766 numaradan ulaşa bılırsınız

@Gizem Sunar
Firma lisanslı olduktan sonra( illaki lisanslı firmaya veriliyor) atığını para ile satabilirsin. Sonuçta ticaret yapılıyor. Herhangi bir yerde bedelsiz vereceksin diye bir kayde yok. Yalnızca motor yağlarını petdere vermek zorundasın. O da bedelsiz alınıyor.

@Olgaç Sürmelihindi

Bedelsiz alacağı ile ilgili protokol vb. bir şey var mı bakanlık ile arasında? Bazı firmalardan ücret talep ediyorlarmış motor yağlarını almak için. Hem de oldukça yüksek fiyatlar..