Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yağ Stok

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Cedci tarafından paylaşıldı.

1. Cedci

Cedci Misafir

xxx Firmamızda atık yağ beyan edilmemiş stok edilmiş. Bu durumda bu stoğu beyan edilmeli mi yoksa belirli bir değere ulaşana kadar uygun bir ortamda bir işlem yapmadan depolana bilir mi ?

2. Merve İpek

Merve İpek CMNet Üyesi

ilk başta beyan edilmeli daha sonra yönetmeliklere göre atık yağ depolanacak yer düzenlenmeli.(sızdırmazlık,konteynırların uygun olması gibi.)

Atık yağ Stok konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
  2. Stok gösterilen tehlikeli atıklar

Bir yıl önce stok gösterilen tehlikeli atıklar bir sonraki yıl bir daha stok gösterilirse cezai işlem uygulanıyor mu?
  3. Sintene atık suları,atık yağları

Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?
  4. Stok eksiye düşüyor

arkadaşlar ambalaj bildirimi yapıyorum fakat stok eksiye düşüyor. ne yapmam gerekiyor?
  5. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...