Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yağ toplaması duyarlılık:)

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar
    burada çoğunluk olarak çevre mühendisiyiz ve hepimiz az çok atık yağların sulara ,kanalizasyon borularına ,lavabolarımıza zararlarını en önemlisi tabiki çevreye zararlarını biliyoruzdur.
    bu yüzden 444 28 45 nolu numarayı aradığınızda hangi şehirde olursanız olun biriktirmiş olduğunuz atık yağlarınızı gelip alıyorlar.
    Bilginiz olsun, hepimizin duyarlı olacağını düşünüyorum:)
    iyi çalışmalar

Filiz Bali ve aysuncakir bunu beğendi.
  2. halimusta88

halimusta88 CMNet Üyesi

bitkisel atık yağlar için sanırım bu bahsettiğiniz durum, endüstriye atık yağlar için değil

3. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

evet bitkisel yağlar için belki endüstriyel atık yaglar ıcınde bır calısmaları vardır yada bır bılgılerı vardır yonlendırme yapabılırler

4. Kübra Ertaş

Kübra Ertaş Mevzuat Grubu

çoook teşekkür ederiz çok faydalı bir paylaşım

Atık yağ toplaması duyarlılık:) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atik envanteri için atık kodu belirleme

Atık Envanteri oluşturulması Atık Yönetimi açısından büyük önem taşımaktadır. İnternetten derlediğim ve edindiğim bilgiler doğrultusunda bu konuyu etraflıca değerlendirelim. Öncelikle tesis veya işletmelerde bir atığa karşılık gelen atık kodunun belirlenmesi için [COLOR=DarkRed]"Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin...
  2. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
  3. Tat lisans market toplamasi

Merhaba arkadaslar, gelisim raporu gonderecektim bir durum farketim belediye sisteminde marketler için ayrı bir yer var. Marketler içinde ayrı bir belediye makbuzu hazirlanmasi gerekiyor mu?sanayiler için yapıliyo bu ama market için kafam karisti. Nasıl bir yol izlenmesi gerek? Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar
  4. Sintene atık suları,atık yağları

Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?
  5. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...