Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

atık yağ yakma tesisi

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Mustafa Parlayıcı tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Parlayıcı

Mustafa Parlayıcı CMNet Üyesi

Burdur da bulunan Çİmento fabrİkasinda atik yaĞ yakmak İstİyoruz. Bunun İÇİn neler yapmam gereklİ. Tesİste dÖner firini isitmak İÇİn fuel-oİl kullaniliyor sİstem deĞİŞİklİĞİne gİtmeden atik yaĞi kullanabİlİr mİyİz? Bu sorularima cevap verİrsenİz sevİnİrİm :)

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

Cevap: atık yağ yakma tesisi

Bunun için izin lisans başvurusunda bulunacaksınız. Atık yağ yakma izni almanız gerekmekte.

3. Mustafa Parlayıcı

evet izin ve lisansların alınması lazım fakat sistem değişikliğine gitmem gerekir mi yoksa kendi sistemimle devam edebilir miyim?

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Sisteminiz nedir? Buna en doğru cevaı sistemi kuran firmadan alırsınız..

5. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Kesinklikle yakıt besleme sistemi modifiye edilmeli ve kullandığınız mevcut yakıtın numarasına göre yaksa sistemide modifiye gerektirebilir. konu ile ilgili en net bilfiyi daha önce bu konuda lisans almış firmalarda çalışan Çevre Mühendisleri ile görüşebilirisiniz.

6. Mustafa Parlayıcı

teşekkürler bir teknik geziye çıkmayı düşünüyorum zaten :)

7. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Ayrıca konuyla alakalı olarak Tubütak umenin Atık yağ çalıştayı bu sene ikincisi yapılsı burada atık yönetimi hiyerarşisi kapsamında atık yağların geri kazanılabilir olduğu yakılmaması gerektiği züerinde de duruldu ve geri kazanımcılar ile çimentocular arasında baya bi sıkıntı olmuş. bilginize sistemin geleceğini de düşünerek hareket etmenizi öneririm malum burası türkiye, bir yönetmelikle nasıl r enk parametresi koyup tesisileri aylık 50-100 binlerce lira kimyasal harcaması yaptırılabiliyorsa, sizi sistemi değiştikten sonrada : olmaz ama genede fayda var.

atık yağ yakma tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İstanbul kemerburgaz kimyasal atık yakma tesisi

İstanbul Kemerburgaz kimyasal atık yakma tesisi hakkında bilgisi olan varmı gazetede haber yapacağım.tesis kapatılmış ama hala izinsiz çalışıyormuş gibi duyumlar aldık nasıl araştırabiliriz teşekkürler
  2. tıbbi atık yakma tesisi

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı, tıbbi atık yakma tesisi kurulmak isteniyor ve bu tesisin kurulması için gerekli bilgi ve dökümanlar nelerdir, tıbbi atıklar kontrolü yönetmeliğinde bununla ilgili bir bilgi bulamadım, şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  3. Büyükşehirlere tıbbi atık yakma tesisi zorunluluğu

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#141414]Büyükşehirlere Tıbbi Atık Yakma Tesisi Zorunluluğu [FONT=Trebuchet MS][COLOR=#141414][SIZE=15px]Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2014 yılı itibarıyla günlük 10 tonun üzerinde tıbbi atık oluşturan illere yakma tesisi kurma zorunluluğu getirecek. [FONT=Verdana]Geçen yıl, ülke genelinde 83 bin ton tıbbi atık toplanırken, bu yıl bu rakamın 100 bin tona...
  4. Tehlikeli atık yakma tesisi boyutlandırılması

[FONT=Trebuchet MS]Merhaba ben çevre mühendisi adayıyım ve projemde bazı sorunlar yaşıyorum. Rica etsem bana tehlikeli atık yakama tesisi boyutlandırılması konusunda yardım eder misiniz??
  5. Tıbbi atık yakma tesisi tasarımı yardım

merhaba tıbbi atık yakma tesisi tasarımı konulu bitirme ödevi yapıoruz sunumunu hazırlıcaz sunumla ilgili yardım ederseniz seviniriz şimdiden teşekkürler..