Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yatak

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Firmanın inşaat faaliyetlerinden kalmış işçilerin kaldığı yatakhanenin 20-25 tane atık yatağı var. Kimisinde metal yaylar var kimisinde yok. Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi almıyormuş yakmaya da almıyorlar içindeki yaylardan dolayı. Ne yapılabilir? Alan firmalar var mı bildiğiniz?
   
 2. Şevhan Sayar

  Şevhan Sayar CMNet Üyesi

  Belediyeler varsa "düzenli" depolama sahalarına ya da depolama sahalarına bahsetmiş olduğunuz, Katı atıkların kontrolü yönetmeliğine göre katı "(iri)atıklar" - düzenli depolama yönetmeliğine göre de "belediye atığı" olan bu atıkları almak zorundadırlar. Hacimli atıklar düzenli depolama sahası yapısına çok uygun olmadığı için sıkıntı çıkarılır genelde; fakat bahsetmiş olduğum her iki yönetmeliği de kontrol ederseniz, düzenli depolama sahalarına sadece hafriyat atıklarını ve listelenen belli başlı bazı atıkların alınması sınırlandırılmıştır.

  Dip not: Bu atık yataklar sayısı/adedi sebebiyle evsel nıtelikten çok endüstriyel nitelikte; toplama-ayırma tesisleri ya da herhangi bir hurdacıya verebilirsiniz. 2013 yılına kadar tehlikesiz nitelikteki atıkların gönderiminde (metaller hariç- metaller 2014 yılı) beyan olmaması sebebiyle lisans şartı aranmamakta.
   
 3. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bilgilendirme için teşekkür ederim :)
   
 4. L.Nergiz

  L.Nergiz CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  50 adet kadar atık yatağı alacak önerebileceğiniz firma var mı ?
   
Atık yatak konusuna benzer içeriklerimiz
 1. 4- nitrofenol'ün anaerobik hareketli yatak reaktör (ahyr)ve anaerobik perdeli reaktör

  Özlem S. KUŞÇU, Delya SPONZA Dokuz EylülÜniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü, Buca-İZMİR E-Posta: ozlem.selcuk@deu.edu.tr ÖZET: Bu çalışmada, laboratuvar ölçekli kurulan anaerobik hareketli yatak reaktör (AHYR) ve anaerobik perdeli reaktör (APR), sürekli beslemede co-substrat olarak glukoz kullanılarak 4-Nitrofenol’ün arıtılabilirliğini araştırmak için...
 2. 20 yatak üstü hastaneler

  Merhaba, çevre görevlisi olarak 20 yatak ve üzeri hastanelerde yapmamız gerekenler neler? Bunlar hangi izinlere tabi tutuluyor bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkürler..
 3. Tehlikeli atık, atık yağ, bitkisel atık yağ ne kadar süre tankta yada araçta bekletilebilir ?

  Arkadaşlar atık yağların tesislerde depolanma süresi yönetmeliğe göre 3 ay.. ancak taşıma şirketi bu yağı aldıktan sonra ne kadar süre tankında yada aracında bekletebilir. ?
 4. Sintene atık suları,atık yağları

  Sintine suları ,sintine atık yağlarının neden geri kazanılamadığı ile ilgili bir bilgi döküman önerisi olan varmı ?
 5. Atık yağ karıştırılması ve atık beyanı

  Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İşe başlama sürem öncesinden bir atık yağ biriktirilmesi var. Yanlız bu atık yağa diğer atık yağlarla karıştırılmış ve ben şuan bir kod belirleyemiyorum. Bu kodu öğrenmem için analiz yaptırmam yeterlimidir? Bir diğer sorunumda geçmiş yıllarda yapılan atık beyanlarında yanlışlık olmuş bu yanlışlığı nasıl düzeltebilirim. Bu yıl beyan...