Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık Yönetim Birimi...Acil

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Onur Altun tarafından paylaşıldı.

1. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba dün çok sıkı bir denetimden geçtik...ben atık yağ geri dönüşüm firmasında çalışıyorum bakanlıktan denetime geldiklerinde bana Atık Yönetim Birimi kurmamı söylediler bu konu hakkında bilgisi olan ve elinde dökümanı olan varsa paylaşabilirler mi teşekkürler...

2. Riday

Riday CMNet Üyesi

Cevap: Atık Yönetim Birimi...Acil

Atığa ait işlemlerin sorunsuzca yürütülebilmesi için bir sorumlu belirlenmesi ve bu kişi tarafından yeterli sayıda personelden oluşan bir Çevre birimi oluşturulmalsı. Sorumlu tarafından atık toplamakla görevli personeller, atık geçici depolama alanı sorumlusu gibi diğer görev paylaşımların yapılması işlemimidir acaba?

Atık Yönetim Birimi...Acil konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre yönetim birimi-Belediyeler

belediyelerde çevre denetim veya çevre görevlisi olarak çalışan var mı??Çevre görevlisi ve danışmanlık firmaları hakkında yönetmelikte M:7 3. bentte belediyler en az bir çevre görevlisi çalıştıracak veya çevre denetim birimi kuracak diyor.Belediyemizde sözleşmeli pozisyonda çalışıyoruz.ÇG çalıştırma şartında sanırım bu durum engel değil ve bağlı bulunan müdürlük bünyesinde bu işleri takip ve...
  2. Çevre yönetim birimi hakkında

Merhaba, çalışmış olduğum firma Çevre Kanununca Alınması Gereken İizn Ve Lisanslar Hakkındaki Yönetmeliğe göre Ek-2 listesinde yer almaktadır.Firmamıza aitaynı vergi numarası altında farklı illerde akaryakıt istasyonu bulunmaktadır.Bu akaryakıt istasyonlarına ait çevre izinlerini tek bir çevre mühendisi alabilir mi yoksa bir çevre yönetim birimi kurmak zorunda mı?Bu konuda bana yardımcı...
  3. Çevre yönetim birimi

merhaba arkadaşlar, çalıştığım firmada birden fazla tesis var hepsinin vergi numarası aynı daha önceki yıllarda danışmanlık alan firma şimdi çevre yönetim birimi kurmak istiyor. çevre yönetim birimi kuran veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarmısınız
  4. Çevre yönetim birimi

kasım 2013 çevre görevlisi, çevre yönetim birimi ve danışmanlık firmaları hk. yönetmelikte mayıs 2014 e kadar Çevre yönetim birimlerinin yeterlilik alma zorunluluğu belirtildi. Çevre yönetim birimini revize eden var mı arkadaşlar(3 yıllık çalışma belgesi, sgk dökümü ) basamaklar nasıl başvuru nasıl yapılıyor? bu konu ile ilgili olan yok mu hiç, :hasta: