• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık yönetim planı formatı

Görkem G.

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü' nün atık yönetim planı formatına nereden ulaşabilirim?

atık yönetim planı örneği şehirden şehre değişen birşey değil ... linkte bakanlığın yayınlamış olduğu endüstriyel atık yönetim planı formatını bulabilirsin
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

ayrıca buda kocaeli il müdürlüğünün duyurusunu içeren yazının son kısmındada yer almaktadır

iyi çalışmalar...

atık yönetim planın ekine konulacak olanlar bakanlığın formatın kısa tutulmuş ama il müdürlükleri aşağıdaki ekleri mutlaka istiyorlar....
- Atık Beyan Formu
- Ulusal Atık Taşıma Formları (tehlikeli atıkların yanında, 1 tanede bitkisel atık yağlar içinde örnek olsun istediler bizden)
- Atık Depolama Alanları Fotoğrafları
- İşletmeye/Tesise ait belgeler (ÇED, Çevre İzni, Kapasite Raporu vb.)
- Tehlikeli Atık Malî Sorumluluk Sigortası (mutlaka olması gerekiyormuş, yoksa olmaz diyorlar)

ayrıca ekte turizm tesisleri için örnek endüstriyel atık yönetim planı örneği bulunmaktadır...

Ekli dosyalar

• TuristikTesisler_icinHazirlanmisOrnekEndustriyelAtikYonetimPlani.doc
    170.5 KB · Görüntüleme: 170
TEHLİKELİ ATIK MALİ SORUMLULUK SİGORTASI DA NE OLUO,BENDEN ÖNCE NE ZAMAN ATIK YÖNETİM PLANI YAPILDI BİLMİYORUM YAPSAM İYİ OLACAK GİBİ GELİYO BANA.BUNU İL MÜDÜRLÜĞÜNEMİ SUNCAZ YOKSA SİSTEMDEN Mİ YÜKLİCEZ PEKİ?

Atık yönetim planını hazırlayıp, İl Müdürlüğü'ne sunmanız gerekmektedir. Daha sonra İl Müdürlüğü'nden Teknik Elemanlar denetime gelecek, tesisinizde inceleme yapacak ve uygun görürlerse atık yönetim planınızı onaylayacaklar

Arkadaşlar merhaba artık sadece tehlikeli atıklarla ilgili mi atık yönetim planı hazırlıyoruz. tehkikesiz atıkları yazmıyoruz değil mi bu yönetim planına...

YALNIZ BİRAZ ÖNCE ARKADAŞA SORDUM ODA ARTIK TEHLİKELİ ATIK YÖNETİM PLANI YAPILIYOR DEDİ . ŞU AN KAFAM KARIŞMIŞ BULUNMAKTA :d

Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliğine göre tehlikeli atık (atık, yağ, pil-akü dahil) üreten tesislerin 3 yıllık Atık Yönetim Planı hazırlayarak ilgili Valilikten (İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü) onay alması gerekmektedir.Atık Yönetim Planı Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliğinin bir gereği olup planın sadece tehlikeli atıkları içermesi yeterlidir.

Endüstriyel Atık Yönetim Planı denetiminde tehlikesiz atıkları da irdeliyorlar. En son geçen hafta yaşadığım denetimde, tehlikesiz atıklar için belediye ya da TAT ile anlaşma istediler. İstanbul için konuşuyorum, ilden ile değişiyor mu bilmiyorum

Arkadaşlar merhaba,
Aşağıdaki linkte yayınlanan

Endüstriyel (Tehlikeli ve Tehlikesiz) Atık Yönetim Planı dışında göndermemiz gereken başka bir doküman var mıdır? eskiden UATF, kapasite raporu, iş akış vb. şeyler gönderiyorduk. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.