Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yönetim planı formatı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

1. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

Arkadaşlar Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü' nün atık yönetim planı formatına nereden ulaşabilirim?

2. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

atık yönetim planı örneği şehirden şehre değişen birşey değil ... linkte bakanlığın yayınlamış olduğu endüstriyel atık yönetim planı formatını bulabilirsin http://www.csb.gov.tr/gm/cygm/index.php?Sayfa=sayfa&Tur=webmenu&Id=423

ayrıca buda kocaeli il müdürlüğünün duyurusunu içeren yazının son kısmındada yer almaktadır http://gosb.com/staticfiles/files/Atık Yönetim Planı.pdf

iyi çalışmalar...

atık yönetim planın ekine konulacak olanlar bakanlığın formatın kısa tutulmuş ama il müdürlükleri aşağıdaki ekleri mutlaka istiyorlar....
    - Atık Beyan Formu
    - Ulusal Atık Taşıma Formları (tehlikeli atıkların yanında, 1 tanede bitkisel atık yağlar içinde örnek olsun istediler bizden)
    - Atık Depolama Alanları Fotoğrafları
    - İşletmeye/Tesise ait belgeler (ÇED, Çevre İzni, Kapasite Raporu vb.)
    - Tehlikeli Atık Malî Sorumluluk Sigortası (mutlaka olması gerekiyormuş, yoksa olmaz diyorlar)

ayrıca ekte turizm tesisleri için örnek endüstriyel atık yönetim planı örneği bulunmaktadır...

3. ezgikuzucular

ezgikuzucular CMNet Üyesi

TEHLİKELİ ATIK MALİ SORUMLULUK SİGORTASI DA NE OLUO,BENDEN ÖNCE NE ZAMAN ATIK YÖNETİM PLANI YAPILDI BİLMİYORUM YAPSAM İYİ OLACAK GİBİ GELİYO BANA.BUNU İL MÜDÜRLÜĞÜNEMİ SUNCAZ YOKSA SİSTEMDEN Mİ YÜKLİCEZ PEKİ?

4. Oğuz Üçevli

Oğuz Üçevli CMNet Üyesi

Atık yönetim planını hazırlayıp, İl Müdürlüğü'ne sunmanız gerekmektedir. Daha sonra İl Müdürlüğü'nden Teknik Elemanlar denetime gelecek, tesisinizde inceleme yapacak ve uygun görürlerse atık yönetim planınızı onaylayacaklar

5. mustikurt

mustikurt CMNet Üyesi

6. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

7. ezgikuzucular

ezgikuzucular CMNet Üyesi

peki tat tesisinde eğitim vereniniz oldumu.elinde hazır sunum yada slaytı olan var mı?

8. Ekin Tunçel

Ekin Tunçel CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba artık sadece tehlikeli atıklarla ilgili mi atık yönetim planı hazırlıyoruz. tehkikesiz atıkları yazmıyoruz değil mi bu yönetim planına...

9. Duygu Dilek

Duygu Dilek CMNet Üyesi

tehlikesizler de yazılır

10. Ekin Tunçel

Ekin Tunçel CMNet Üyesi

Teşekkür ederim Duygu Hanım..

11. Duygu Dilek

Duygu Dilek CMNet Üyesi

rica ederim Ekin Hanım kolay gelsin

12. Ekin Tunçel

Ekin Tunçel CMNet Üyesi

YALNIZ BİRAZ ÖNCE ARKADAŞA SORDUM ODA ARTIK TEHLİKELİ ATIK YÖNETİM PLANI YAPILIYOR DEDİ . ŞU AN KAFAM KARIŞMIŞ BULUNMAKTA :d

13. Neşat Ören

Neşat Ören CMNet Üyesi

Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliğine göre tehlikeli atık (atık, yağ, pil-akü dahil) üreten tesislerin 3 yıllık Atık Yönetim Planı hazırlayarak ilgili Valilikten (İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü) onay alması gerekmektedir.Atık Yönetim Planı Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliğinin bir gereği olup planın sadece tehlikeli atıkları içermesi yeterlidir.

14. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

15. Ekin Tunçel

Ekin Tunçel CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

16. Oğuz Üçevli

Oğuz Üçevli CMNet Üyesi

Endüstriyel Atık Yönetim Planı denetiminde tehlikesiz atıkları da irdeliyorlar. En son geçen hafta yaşadığım denetimde, tehlikesiz atıklar için belediye ya da TAT ile anlaşma istediler. İstanbul için konuşuyorum, ilden ile değişiyor mu bilmiyorum

17. Ekin Tunçel

Ekin Tunçel CMNet Üyesi

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar...

18. Ayda

Ayda CMNet Üyesi

Atık yönetim planı formatı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yönetim planı

Elinde Alüminyum Fabrikasına ya da başka bir fabrikaya ait, hazırlanmış örnek atık yönetim planı olan var mı??? Çok acilll!
  2. Atık yönetim planı

Merhaba arkadaşlar daha önce atık yönetim planı oluşturan varsa bir örneğini paylaşabilir mi ya da yardımcı oabilir mi?
  3. tat atık yönetim planı

gfb sini yeni almış bir tat firmasıyız. Ambalaj atıkları yönetim planı örneği olan varmı? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Atık yönetim planı

Merhaba Arkadaşlar, Konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Ancak Çok acil yardıma ihtiyacım var. Bir Firmada personel müdürü ve evrak takibi olarak çalışıyorum. Atık Yönetim Planı hazırlayıp , Çevre ve Şehircilik il müdürlüğüne sunmam gerekiyor. Ancak gördüğüm kadarıyla zor bir iş. Fabrikamızda üretilen tehlikeli atıklar ; Bor yağı Borlu Metal Talaşı Madeni yağ- Kompresörden çıkan boya...
  5. Atık yönetim planı

Günaydın arkadaşlar. Endüstriyel atık yönetim planını hazırlayıp bakanlığa sunmanın son tarihi ne zaman? bir de endüstriyel atık yönetim planı her yıl hazırlanmalı mıdır yoksa 3 yılda bir hazırlanmalı mı