• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Yönetim Planı (Güncel)

1-Endüsrtyel Atık Planı tesisle anlaşma yapıldıktan itibaren ne kadar süre içersinde yapılır,geçerliliği ne kadar..yönetmelkte göremedm..
2-Ayrıca Eğitim formu ve İç tetkik hazırladıktan sonra sisteme yuklenmeli deniliyor...Sizler yüklüyor musunuz...
3-Aylık denetim,izin lisans sayfasında takvim kısmında nasıl yapılıyor...

Yardımcı olsanız çok mutlu olurum :)

@sevgi barış
1-endüstriyel atik yonetim planini anlasmaya vardığınızda bir an once hazirlamaniz gerekir. Normalde eayp 3 sene gecerliligi var ama bazi il cevre müdürlükleri her sene yenilenmesini istiyor. 2-) ic tetkik ve aylik degerlendirme formu sisteme yuklenmiyor.3-) siz aylik takvimi olusturduktan sonra danisman firmalarin sisteminden yukluyorsunuz

Toplam Atık mİktarı İçindeki Yüzdesi (%) derken hesabı nasıl yapıyoruz yardımcı olabilir misiniz

@Merve Bayraktar
Toplam Atık mİktarı İçindeki Yüzdesi (%) hesabı derken nasıl yapıyoruz yardımcı olabilir misiniz

merhabalar ;
Kümes hayvanlarında yumurta üretimi yapan bir tavuk çiftliğine endüstriyel atık yönetim planı hazırlamaktayım. Öncelikle şunu sormak istemekteyim. Planda gübrelere yer veriliyor mu ? atık yönetimi yönetmeliğinde tarımsal amaçlı kullanılan hayvansal dışkıyı kapsamaz diye belirtilmiş. Gübrelere yer verilmeyecek diyenler var ama burada oluşan gübrelerle yönetmelikte belirtilen ifade aynı anlama geldiğini düşünmüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

@SİBEL KURAL

Tarım İl Müdürlüğünden tesiste oluşan tavuk dışkısının tarımsal gübre amaçlı kullanımının uygun olduğuna dair bir yazı varsa(veya başvurup alırsanız) gübreler atık olarak değerlendirilmez.

Ekli dosyalar

• Hayvan Atıkları Bakanlık Görüşü.pdf
    42.3 KB · Görüntüleme: 116