Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yönetim planı hazırlığı

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında cerenycl tarafından paylaşıldı.

1. cerenycl

cerenycl CMNet Üyesi

Bilginize...

Ekli Dosyalar:

2. Ahu Çilek

Ahu Çilek CMNet Üyesi

öncelikle teşekkürler paylaşımınız için, bu dökümanın kaynağı nedir acaba? atık yönetim planı elektronik ortamda valiliğe sunulur denmiş son bölümde. böyle bir uygulama olmadığını yazılı olarak sunulduğunu biliyorum. bir karışıklık olmuş olabilir mi yada yeni bir uygulamadan haberdar olamayabilir miyim?

3. cerenycl

cerenycl CMNet Üyesi

merhabalar ahu hanım,
    atık yönetim planı bu formata uygun olarak yazılı sunuluyor. elektronik ortamda valiliğe gönderilen ayrıca bir atık beyan formu vardır. www.çevreonline.com sitesinde daha kapsamlı bir açıklama mevcuttur.

4. Ahu Çilek

Ahu Çilek CMNet Üyesi

merhaba,
    evet dediğiniz gibi atık beyanı online yapılıyor ancak, ekteki dosyada atık yönetim planı dendiği için tereddüt yaşadım . (bkz. 6. bölüm "Atık Yönetim planı ve ekleri elektronik ortamda İlgili Valiliğe (İl Çevre Müdürlüğüne) sunulur."). belki bu ifadeyi düzeltmek faydalı olur.

uygulamalarda sürekli değişiklikler olabildiği için kaçırdığım bir gelişme mi oldu diye düşünmüştüm ancak beyanlarla ilgili uygulamalarda bir değişiklik yok şimdilik.bu konuda hemfikir olduk. teşekkür ederim.

Atık yönetim planı hazırlığı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yönetim planı

Elinde Alüminyum Fabrikasına ya da başka bir fabrikaya ait, hazırlanmış örnek atık yönetim planı olan var mı??? Çok acilll!
  2. Atık yönetim planı

Merhaba arkadaşlar daha önce atık yönetim planı oluşturan varsa bir örneğini paylaşabilir mi ya da yardımcı oabilir mi?
  3. tat atık yönetim planı

gfb sini yeni almış bir tat firmasıyız. Ambalaj atıkları yönetim planı örneği olan varmı? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  4. Atık yönetim planı

Merhaba Arkadaşlar, Konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Ancak Çok acil yardıma ihtiyacım var. Bir Firmada personel müdürü ve evrak takibi olarak çalışıyorum. Atık Yönetim Planı hazırlayıp , Çevre ve Şehircilik il müdürlüğüne sunmam gerekiyor. Ancak gördüğüm kadarıyla zor bir iş. Fabrikamızda üretilen tehlikeli atıklar ; Bor yağı Borlu Metal Talaşı Madeni yağ- Kompresörden çıkan boya...
  5. Atık yönetim planı

Günaydın arkadaşlar. Endüstriyel atık yönetim planını hazırlayıp bakanlığa sunmanın son tarihi ne zaman? bir de endüstriyel atık yönetim planı her yıl hazırlanmalı mıdır yoksa 3 yılda bir hazırlanmalı mı