• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık yönetim planı

Öznur Pamir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çalışmıyorum
Merhaba arkadaşlar,
Atık yönetim planı için belediye adına bakanlığa yazılan üst yazı, yönetim planı ile beraber mi bakanlığa yollanır yoksa yönetim planından ayrı olarak belediyenin mi yollaması gerekir ? Bu konuda bilgisi olan var mı ? Şimdiden teşekkürler.

@Yıldız Doğanbirkaç gün önce il müdürlüğü ile görüşmem netıcesınde, oradaki mühendis tam da yıldız hanımın yazdığı gıbı dedı. onlarda bakanlığa gorus sormuşlar bu konuda. ama farklı uygulamalar var tabı

İstanbul Çevre Müdürlüğüne Yıldız hanımın hazırladığı gibi "Bir önceki yıla ait atık miktarı, beyan yılına ait atık üretim miktarı, bir sonraki yıla ait tahmini atık miktarı" şeklinde onaylattığım bir çok atık yönetim planı var.

Birkaç gün önce atık yönetim planım geri geldi. Bir önceki, bulunduğum, önümüzdeki yıl olarak hazırlıyordum formatlardan dolayı. Şimdi bir önceki yıl değil, bulunduğum yıl ve önümüzdeki iki yılı benden istiyorlar.

@mcetnn AYP Atık Yönetim Planı, daha doğrusu yeni adı ile EAYP Endüstriyel Atık Yönetim Planı; atık üreten ve bu atıkları bertaraf/geri dönüşüme gönderen tesisler/işletmeler tarafından hazırlanmaktadır.

@ayseulger sizin çalıştığınız kurumdan yazınızın tarih ve sayısını öğrenir bir kağıda not alırsınız sonra da ÇSB'ye gider sizin kurumdan gelen elinizdeki tarih ve sayılı yazının hangi bölüme (çevre yönetim şubesi gibi ya da başka bölüm, şube) düştüğünü öğrenebilirsiniz

Öznur Önder den yardım istemişsin cevabını bildigin soruları ne soruyorsun bak 15 dakıkadır okuyorum basımı agrıttın gene :)

Endüstriyel atık yönetim planının geçerlilik süresi nedir? 2013 yılında hazırlanmış,sunulmuş ve onay almış; 2013-2014-2015 yıllarını kapsayan bir atık yönetim planı mevcut. Buna göre, her yıl hazırlanıp mı sunulması gerekiyor yoksa 2015 yılında mı sunulması gerekiyor?

@Funda KAYA
Merhaba,
2013-14-15 yıllarını kapsayan bir onay almış iseniz; 2015 yılını da kapsayacağı için yıl sonunda ya da 2016 başı itibari ile güncel planınızı sunabilirsiniz. Onay yazılarında zaman zaman onayın geçerlilik tarihi de belirtiliyor. Böyle bir ibare yer alıyorsa o tarihi baz alarak sunmanız faydalı olur.
İyi çalışmalar.

@Funda KAYA

Format bir önceki yıl,beyan yılı,bir sonraki yıl şeklinde. 2013 yılında beyan yapıyorsanız, 2012-2013-2014 olması gerekir.

Düzce Çevre Şehircilik için güncel endüstriyel atık yönetim planı hazırlayan var mı ve onaylanan bana örnek olarak atabilir misiniz?

AAYP : Ambalaj Atıkları Yönetim Planı.
Bakanlığın Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü sayfasında usul ve esaslarda şablonları mevcut. sadece formları doldurup gerekli bilgileri vereceksiniz.

Merhaba arkadaşlar tehlikesiz tat belgesini aralık 2015 ve ambalaj tat gfb de haziran 2016 da aldık tesisin belediye ile anlaşması yok fabrikalardan faturalı sistemle atık girişi mevcut tehlikeli herhangi bir atık soz konusu değil tesiste ve bu bilgiler dahilinde atık yönetim planı hazırlamam gerekiyor açıkçası tesiste de yeni olduğum için nasil ve ne şekilde hazırlanacağını da bilmiyorum siz değerli meslektaşlarımızın ybilgi yardımlarını bekliyorum cümleten iyi çalışmalar dilerim

@makres.409
atık yönetim planı iki türlü hazırlanıyor. Endüstriyel atık yönetim planı ve ambalaj atıkları yönetim planı. endüstriyel atık yönetim planı her tesisin hazırlaması gereken bi rapor. ambalaj atıkları yönetim planı online olarak TAT ile anlaşmalı belediye tarafından hazırlanıyor.