• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık yönetim planı

Onur Eren

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar daha önce atık yönetim planı oluşturan varsa bir örneğini paylaşabilir mi ya da yardımcı oabilir mi?

@Çağla Filiz

il müdürlüğünün yoğunluğu ve atık yönetim planına verdiği öneme göre denetime gelirler. :)

Arkadaşlar bu Meşhur Atık Yönetim Planları (Endüstriyel ve Ünite İçi Atık Yönetim Planı) 20 yatak altı hastane ve ağız ve diş sağlığı merkezleri için zorunlu değil mi?

sn. çevre mühendisi arkadaşlarım forumda okuyorum şu zorunlu mu bu zorunlu mu bu konuları artık aşmanızı bekliyorum atık yönetim planı, iş akışlar vb. konular sizin yönetmelik gereği mecburi olsa da olmasa da sizin mesleki ilerlemeniz için yapmanız gereken hususlar bence iyi kötü oturun hazırlayın sonrasında genişletin biri sizden istediğinde veyahut yönetmelik zorunluluğunda da şak şak yapın :)

heerkesle bu düşüncemi paylaşmak isterim...

@Hurricane

Atığı oluşmayan tesis için bile atık oluşmadığını vs. ifade eden atık yönetim planı hazırlayın demişti İl çevre Müdürlüğümüz. Dolayısyla bu durumda hazırlanması gerek

Üretim prosesden kaynaklana naylon atıkları hangi kodda belirtmemiz gerekir.(Hidrolik presde paslanmaz saç levhayı
şekillendirilirken kaydırma amaçlı kullanılıyor.)

Ayrıca fire karton atıkları için hangi kod uygundur?

@Meltem Kekeç
Haklısınız lakin biz, işlerin resmi boyutuyla gönüllülük boyutlarını ayırt etmeye aradaki gri çizgiyi netleştirmeye çalışıyoruz. Çalışan üreten insana saygımız çok her ne kadar bizler olamasak ta :)

@Mustafacan

"eğer ki tehlikeli sayılabilecek yağlarla teması yoksa";
15 01 01
Kağıt ve karton ambalaj
15 01 02
Plastik ambalaj

derim naçizane...

ben şunu sormak istiyordum da mesala Atık yönetim planını SÜT ÜRÜNÜ YAPAN bir firma için yapsak ama atık yok oluyo sanki ya da peynir altı suu için ne yazılabilir.

peynir altı suyunu kurutup süt tozu veya lor peyniri yapabilirsiniz

eğer kullanmayacaksanız peynıraltı suyunu başka bir tesise satabilirsiniz. Benim görüşüm peyniraltı suyu yan ürün atık değil :)

anladım ama atık yonetım planında bir süt ürünü tesisii için ne atık yazacagımı bılmıyorum hıc gıtmedım

02 05

Süt ürünleri endüstrisinden kaynaklanan atıklar

02 05 01

Tüketime ya da işlenmeye uygun olmayan maddeler

02 05 02

İşletme sahası içerisindeki atık su arıtımından kaynaklanan çamurlar

02 05 99

Başka bir şekilde tanımlanmamış atıklar
[TBODY] [/TBODY]