Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yönetimi yönetmeliği taslağı

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında Melih Coşar tarafından paylaşıldı.

1. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Merhabalar Arkadaşlar,

14.04.2014 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü web sayfasından yayınlanan duyuruya göre Atık Yönetimi Yönetmeliği Taslağı görüşlere açılmış olup son görüş bildirme süresi 15 Mayıs 2014'e kadardır.

Sitedeki tüm üyelerimizden, özellikle Atık alanında çalışan üyelerimzden bir özveri ile taslak yönetmeliği incelemeyi ve görüşlerinizi konu başlığı altında tartışmanızı rica ediyorum.

Atık Yönetimi Yönetmeliği
    Atık Yönetimi Yönetmeliği Görüş Bildirme Formu

Atık yönetimi yönetmeliği taslağı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre denetimi yönetmeliği taslağı

ÇEVRE DENETİMİ YÖNETMELİĞİ TASLAĞI http://www.bsd.org.tr/images/tamim2520_ek1.pdf arkadaşlar; bence devletten memur alımı yerine bu yönetmeliğin en kısa zaman da hayata geçirilmesi istenmelidir.böylece piyasada işsiz çevre mühendisi olmaz.750 -1000 tl çalışılmaz.taslağı iyi incelediğimizde çevre mühendislerin çalışacağı çok alanları olduğunu sanıyorum. bu konuda bilgisi olan var mı?...
  2. Atık yağların kontrolü yönetmeliği taslağı yayınlandı

Arkadaşlar merhaba atık yağların kontrolü yönt. taslağı yayınlandı bunun ile ilgili çalışma yapan arkadaş var karşılaştırma
  3. Atık yönetimi yönetmeliği taslağı

Bu yönetmelikle bakanlık radikal değişime gidiyor ve neredeyse bütün atık yönetimi yönetmeliklerini tek yönetmelik altında birleştirmeye çalışıyor. Ben de bin tane yönetmelik olacağına bir tane olması taraftarıyım ama bu nedenle yönetmelik taslağının iyice incelenip MUTLAKA görüş bildirmemiz gerektiğine inanıyorum.
  4. Yürürlükte Radyoaktif atık yönetimi yönetmeliği

RADYOAKTİF ATIK YÖNETİMİ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete: 09.03.2013 Resmi Gazete Sayısı: 28582 Amaç: Bu Yönetmeliğin amacı, nükleer enerjinin ve iyonlaştırıcı radyasyon kaynaklarının kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek radyoaktif atıkların çalışanlar, toplum ve çevre ile gelecek nesillere zarar vermeyecek şekilde güvenli olarak yönetilmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir....