Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıklar için uluslararası renk kodları

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında Sertaç Kelebek tarafından paylaşıldı.

1. Sertaç Kelebek

Sertaç Kelebek CMNet Üyesi

Atıklarımızı farklı renkte atık kutularına atmak suretiyle kaynağında ayrıştırıyoruz. Atık kutularının renkleri ile alakalı uluslararası bir standart var mıdır? Konu önemli yardımcı olursanız sevinirim.

2. İlkay Kıran Öztürk

İlkay Kıran Öztürk CMNet Üyesi

Böyle bir kodlama tek bir standartta yok ama her bir atık ile ilgili yönetmeliklerde tanımlanmış bazı renkler mevcuttur tehlikeli atıklar kırmızı veya turuncu aynı şekilde tıbbi atıklarda böyle,
    ambalaj atıkları mavi
    geri dönüşebilir atıklar yeşil

hafriyat atıkları sarı gibi sınıflandırma yapabilirsin

3. Ekli Dosyalar:

tunza bunu beğendi.
Atıklar için uluslararası renk kodları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. lastik imalatı prosesindeki tehlikesiz atıklar ve atık kodları ?

Merhabalar. Lastik imalatı prosesindeki tehlikesiz atıklar nelerdir ve bunları kodları nedir ? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla.
  2. Tehlikesiz atıklar için acil durum planı

Tehlİkesİz atiklar İÇİn acİl durum plani elİnde olan varmi ya da Örnek bulabİlecegİm bİr yer
  3. tekstil end. renk giderimi için fenton prosesi kullanan ?

Merhaba, Tekstil end. için bir teklif hazırlıcam fakat proseste koagülasyon, fenton prosesi, ozon sistemleri arasında seçim yapıcam. ozonla beraber örneğin H2O2 kullanmak istiyorum. Akışım ızgara+dengeleme+koa+floc+DAF+havalandırma+çöktürme+ozon mu olmalı ya da ızgara+dengeleme+DAF+H2O2+havalandırma+çöktürme+ozon mu? çözemedim bir türlü bu fenton prosesi nasıl kullanılıyor acaba?...
  4. Çevre için atıklar yönünden risk analizi

arkadaşlar danışmanı olduğum bir firmada oluşan atıklar için risk analizi hazırlamam gerekiyor. daha önce hiç yapmadım bu konuda daha önce çalışma yapmış arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum.
  5. Süt endüstrisinde oluşan tehlikeli atıklar, kodları ve giderim yolları nelerdir ?

süt ve süt ürünleri endüstrisinde dezenfeksiyon ve yıkama sonucu oluşan deterjan kalıntıları hakkında bilgisi olan var mı ?