• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıkların ayrı toplanmasına dair talimat

Seylan Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

Çalıştığım fabrikada atıklar henüz ayrı ayrı toplanmıyor. Ben ise ayrı ayrı toplama sistemini getirmeye çalışıyorum. Çıkan atıklarımız şöyle: tehlikeli olarak basınçlı sprey kutuları, kontamine atık, kontamine ambalaj; tehlikesiz olarak ise kağıt, naylon, plastik, metal. Çalışanlara bu konuda öncelikle eğitim vermem gerekiyor onu biliyorum. Ancak bir de atıkların ayrı toplanmasına dair bir talimat hazırlayıp gerekli yerlere asmak istiyorum. Sizden ricam ise eğer elinde böyle bir talimat örneği olan varsa benimle paylaşabilir mi?

Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar herkese..

@buffy

Bende Aynı Konu Hakkında Bir Çalışma Başlatmak Üzereyim Öncelikle Fabrikanın Bölümlerinde Hangi Atıklar Çıkmakta Olduğunu Belirledim ve Çıkan Atıklara Ayrı Ayrı (kontamine atık , kağıt karton, plastik vb) kutular ve renk belirledim

Arkadaşlar,
Eğitim vermeden önce tesis içinde atık toplama merkezleri oluşturunuz. oluşturduktan sonra fotoğraflayıp eğitim sunumunuza ekleyiniz. Görsel olarak arkadaşlara neyi nereye atacaklarını anlatınız. 1 ay bekleyip gözlemleyiniz. Eğer hala atıkları yanlış bölümlere atıyorlarsa uygulamalı olarak atık toplama merkezinin başında konuyu arkadaşlara tek tek anlatıp kaynağında ayrı toplamanın önemini belirtiniz.
Talimatları örnek bir tesis adı koyarak ve de uygun atık toplama merkezi örneği fotoğrafını ekte tarafınıza sunuyorum.

İyi Çalışmalar.

Atık Topl. Merk. 1.JPG

Ekli dosyalar

• T.53.TEHLİKELİ ATIKLARIN YÖNETİMİ TALİMATI.docx
    25.1 KB · Görüntüleme: 241
  • T.54.SOĞUTMA SIVISI-ATIK YAĞ TALİMATI.docx
    27.1 KB · Görüntüleme: 123
  • T.55.GERİ KAZANILABİLEN ATIKLAR TALİMATI.docx
    28.4 KB · Görüntüleme: 189
  • T.56.HAVA KİRLİLĞİ KONTROL YÖNETİMİ TALİMATI.docx
    26.2 KB · Görüntüleme: 115
  • T.57.ATIKSU YÖNETİMİ TALİMATI.docx