Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıkların geri dönüşümü ve ekonomik analizi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında mervem tarafından paylaşıldı.

1. mervem

mervem CMNet Üyesi

Merhabalar..Bu konu ile ilgili sunumumuz var..Özellikle ekonomik analiz ile ilgili bilgi gerekiyor.Ve bu konuya bağlı grafikler resimler..2 Günümüz var :( Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

sunumunu siteyede ekleyebilirmisin acaba ?

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

2 günde kim size nasıl bir yardımda bulunabilir ki? 2 gün olarak istediğiniz aslında birilerinin sizin yerinize ödevinizi yapması.. Arkadaşlar ödevleri kendiniz yapmayacaksanız bundan birşeyler öğrenmeyeceksiniz gidin hocanıza durumu izah edin eminim size sıkıntı çıkarmayacaktır..

Fatma Sena bunu beğendi.
  4. İsrafil Yılmaz

İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

olur mu fatih bey ödevleride başkası yapsın projeleride başkası yapsın sonra hoca çakınca durumu bütün sınıfı yaksın :)

5. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Öle ama hocaların verdiği ne, istediği ne! Üniversitede bilgiye ulaşma yöntemleri ve yorumlama yöntemleri öğretilir bence , bizim sitemde olduğu gibi 1985 yurtdışı basım kitaplardan aktif çamur yada, su arıtımı anlatarak, yada daha düzenli depolama, atık su arıtma, içme suyu arıtma tesisi görmemiş öğrencilere proje çizdiren mantık bence yanlış mantık. her şey düzelecek ama zamanla, arkadaşlar haklı demiyorum ama bilgisayar dersinde q basic öğretirsen adam internette iki araştıma yapamaz tabi, bişide bulumaz çünki hazır bilgi ile beslenen öğrenci herzaman buru arıyo hatta okul bittikten sonra meslek hayatında bile copy pazte mühendisler :p çok, neysa allaha emanet olun sağlıkcakla kalın burda kimse hedef alınmamıştır sadece öz eleştiri idi hepinizde çalışmalarında başarılar diliyorum.

6. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Tabi ki kimseyi hedef alarak konuşmuyoruz. Söylemlerimizi konuyu açan arkadaş üzerine alınmasın. Ortak bir mesele bu. Yasin in dediği gibi tepkimiz copy/paste mühendisleri yetişmesin diye. Bizde aynı sistemden geldik. önemli olan bu sistemden sıyrılmaya çalışmak. Bizler mühendisiz insiyatif kullanıp karar veren kişileriz. Bir konuda mana mantıklı gelen buydu bunu böyle yaptım dediniz mi hocanızda size karışamaz. Yanlış mantık yürütülmüşse üslubüyle burası böyle olsa daha iyi olurdu denir. Bu şekilde de meslekte yol alınır. Bu tarz ödevler yada yardımlar istendiği zamanda benim beklentim ortaya çıkan bir taslakta olsa paylaşılması "ben buraya kadar yaptım ama devam edemiyorum" denmesi. Böyle mesajlar gelirse eminim altına çok daha faydalı şeyler yazabiliriz.

7. Olgun Akman

Olgun Akman Misafir

Bu konu ile ilgili fabrikamda oluşan ambalaj atıkları, tahta palet atığı , kontamine atıklarım mevcuttur.
    Bir organizasyon şeması yapıp atıkları düzene sokmam lazım. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

8. Metin Koci

Metin Koci CMNet Üyesi

tahta paletlerde ambalaj atığı kapsamındadır.kağıt-cam-metal-plastik-naylon-ahşap palet amb. atıklarını belediyeler evlerden ve sanayiden toplatmaktadır.kontamine olan atıklarının cinsi nedir?tehlikeli atık sınıfına girebilir.tabi onun bertarafı çok daha farklı...

9. Sefa Kaç

Sefa Kaç CMNet Üyesi

fatih bey düşüncenizi savunuyorum; lakin bir çok çevre mühendisi arkadaşımız var ki okul bitse de kurtulsak derdinde ödevler, tezler, proje çalışmalarında en önemli deneyimleri yaşayacağımız zaman çoğu arkadaşım en kısa nasıl hallederim kimden bulurum derdinde bu da paylaşımcılığı kısıtlıyor ve de dediğiniz gibi copy paste kişilikler doğuruyor. bence burda en önemlisi kişinin bilinçni bakış açısını değiştirmek olduğunu düşünüyorum.

Atıkların geri dönüşümü ve ekonomik analizi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. PET ve Geri Dönüşümü

TSK Koruyucu Hekimlik Bülteni, 2007: 6 (4) Derleme/Review Article Funda Sevencan*, Songül A. Vaizoğlu Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı AD, Ankara * Funda Sevencan, Halk Sağlığı AD, Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi 06100, Sıhhiye, Ankara. E-posta: fundasevencan@yahoo.com ** 18/01/2006-21/01/2006 tarihlerinde düzenlenen II. Çevre Hekimliği Kongresi’nde poster olarak...
  2. kablo geri dönüşümü

kablo geri dönüşümü sonucu pvc ve bakır elde ediyoruz pvc kodu ile ilgili bi bilgiye ulaşamadım.Atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelikte atık kodu ne olmalıdır pvc malzemenin
  3. Deniz suyundan tatlı su eldesi teknik ve ekonomik analizi

ÖZET : Nüfus artışı, sanayileşme ve etkin tarım faaliyetlerinin, dünyanın kısıtlı yeraltı ve yer üstü kaynaklarını tükettiği ve çevre sorunlarını arttırdığı bir gerçektir. Sanayileşme ve gelişme hamlelerine paralel olarak ülkemizde de kaynak tüketimi hızla artmaktadır. Dünyada ve ülkemizde su kaynaklarının giderek tükenmesi ve mevcut su kaynaklarının kullanılamayacak duruma gelmesi, su temini...
  4. Crt geri dönüşümü

crt geri dönüşümü ile ilgili tez için yardımcı kaynak elinde olan var mı acaba?
  5. Katı atıkların stabilite analizi

Merhabalar. Cumhuriyet Üniversitesi'nde okumaktayım. Katı Atıkların Stabilite Analizi Ve Tasarımı konulu ödevimde yeterli dökümanlar bulamadım bu konuda elinde materyal bulunan ve paylaşmak isteyen arkadaşlar bana yardımcı olabilirmi?