• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtım projesi

nihall

Kayıtlı Kullanıcı
bu dönem su ve atıksu arıtma tesisi projemiz var.bana örnek bir proje varmı acaba.ve proje yönetimi adında bir dersimiz var bi proje konusu lazım fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.

autocad çizimi mi yapcaksınız yoksa sadece proje hesaplamaları mı?

atıksu arıtma tesisi değil mi?
proses şemanız nasıl ızgara,kum tutucu,ön çöktürme... ?
kendi hesaplarımı bulayım evde yollarım takıldığınız yerde sorarsınız umarım unutmamışımdır proje hesabı yapmayı :)

çok teşekkür edrim :) peki proje yönetimi diye secmeli bi derimiz var o derste bi proje yapmamız söyleniyo ancak konu bile bulamdm.bi öneriniz varmı?

sorularınızı yanıtsız bıraktm pardon:)
atıksu tesisi ancak biz henüz nüfus hesabı tek yaptk ve aslnda tam olarak projeyi anlayamdm o nednle hangi adımlardan olusuyo neler yapmalız diye örnek bi proje arıyorum

ben anladım :) nüfusu iller bankası metoduna göre hesaplarsınız sonradan atıksu debisini bulursunuz :) ondan sonra arıtma hesaplarına başlarsınız daha yeni başlamışsınızdır zaten hocanız size tek tek hesapları verecektir sonrada sizde kendi değerlerinize uygun hesaplayacaksınız bu hafta içi notlarımı düzenleyebilirsem yüklerim ;)
çok zevli bir derstir :D
proje yönetimi ile ilgili bir fikrim yok ama ders içeriğini bilebilirsem yardım olmaya çalışırım :)

proje yönetiminindede kenimiz bir proje olustrackmısz ancak konu bulamıyrm.kendi meslğimizle ilgili olsn istyrm ancak konuya gelince bilmiyorm ne olsn?

bu arada yardmlarınıs için tekrar teşekkür ederim:) siz ambalaj atıkları toplama ve ayırma işletme kooperatif indemi çalışıyorsunuz.mesela benim proje konum bu alanla ilgili olabilir ancak hiç bilgim yok ackçası ambalaj atklaryla ilgili bu nednle konu olarak şu konuyu ele alayım diyemiyorm.umarım anlatabildim:)

rüzgar enerjisi, HES, biyogaz bunlar ilgi çekici konular özellikle HES tavsiye ederim sunumla falan işi kurtarırsın :)

geri dönüşüm de güzel konudur bak :) ama tartışma istiyorsan biraz daha ses getirmek istersen HES derim ben ben de üni de HES sunumu yapmıştım sonuç iyiydi :)

Sadece yardımcı olmak adına söylüyorum.
korkmayın şu an hesapları alsanıza da çok karışık gelecektir. Her şeyi kademe kademe öğreneceksiniz zaten. Şimdiden tüm projeyi okumanız çok zordur. Dönem ortasında zaten işi kavramaya başlarsınız. Debi hesabı kirlilik hesabı, yüklerin arıtma verimleri falan filan derken iş bitmiş olacaktır.