Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma bakteri sorunu acil..

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında ahmetgumus06 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetgumus06

ahmetgumus06 CMNet Üyesi

1)Atık su arıtma proseslerinde varolan bakteriler hangi durumlarda şoka girerler.?
    2)Şoka giren bakteriler ölürmü yoksa yaşar mı ? Neden ?

2. sbademli82

sbademli82 CMNet Üyesi

umarım ekteki dosya içerisindeki bilgiler işletmedeki problemlerinize yardımcı olur.

Ekli Dosyalar:

Aybike Sarıçiçek ve Fatma Sena bunu beğendi.
  3. ahmetgumus06

ahmetgumus06 CMNet Üyesi

çok tesekkur ederım paylasımınız ıcın ;)

4. akdenizyıldızı

akdenizyıldızı CMNet Üyesi

5. Mk1453

Mk1453 CMNet Üyesi

Şoka girdiğinden çok eminsiniz. O zaman neden şoka girdiğinide biliyor olmalısınız :)

Mevcut durum hakkında bilgi verirseniz daha net size yardımcı olabilirim. Saygılar

6. Serkan Kiremitçioğlu

Serkan Kiremitçioğlu CMNet Üyesi

eger SCADA kayitlarin varsa giris atiksuyundaki pH degisimlerini incele. ayrica kanala basan herhangi fabrika var mi arastir. umarim yardimci olmusumdur

Atıksu arıtma bakteri sorunu acil.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Uzun havalandırmalı aktif çamur sisteminde ölü bakteri sorunu

2000 m3/gün debili uzun havalandırmalı aktif çamur sisteminde tekstil atıksuyu arıtımı yapmakta olduğumuz tesisimizde havalandırma havuzu yüzeyinde ölü bakteri birikiyor,normalde havalandırma havuzunda 3000-3500 mg/l olan AKM kons. şu anda 1500-2000 mg/l arasında ve bu değerden yukarı çıkmıyor,bugünkü sonuçlar; AKM 1980mg/l,ÇÇH 300,SVI 152, nedeni hakkında fikri olan arkadaşlar yardımcı...
  2. Biyolojik havuz ölü bakteri sorunu

Biyolojik havuzda ilk 2 fotograftandan da görüldüğü gibi ölü bakteri sorunu var. Çöktürme havuzu yüzeyinin bazı kısımlarınında da yüzen çamur problemi var. Konuyla ilgili yorumlarınız nelerdir? İmhoff 500. Oksijen değeri 3 mg/lt'ye göre otomatik devreye giriyor. Aşılama yapıldı, BOİ/N/P değerlerinde P düşüktü, DAP takviyesi yapılıyor.
  3. Belediyelerde portala tesis kaydetme sorunu ACİL

Arkadaşlar merhaba, belediyenin kendisine ait aynı vergi numarasıyla çalıştırdığı iki tesis var bunlardan biri asfalt plent tesisi(EK 2) diğeri Atıksu Arıtma Tesisi (EK 1) dir. şu anda bende arıtma tesisi kayıtlıdır.gfb sini aldım çevre izni sürecindedir. aynı şekilde asfalt plentini için kendime tesisi ekleyemedim biri ek 1 diğer ek 2 olduğu için mi bu sorunu yaşadım. Yoksa aynı vergi...
  4. Aritma tesisimizde bakteri yokluğu problemi

[FONT=Georgia][COLOR=#141414]Merhabalar; [FONT=Georgia][COLOR=#141414]Ben atık kağıttan temizlik ve endüstriyel kağıt üreten bir işletmede çalışmaktayım.Arıtma tesisimizle ilgili bir sorunumuz var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Bundan 3 hafta önce nedenini bilmediğimiz bir sebeple biyolojik havuzdan bakteri kaçması meydana geldi.(Biyolojik ve Havalandırma havuzunda çökmediğinden)...
  5. Arıtma tesisi bakteri aşısı

Merhaba arkadaslar BAKTERİ AŞILAMASI ile ilgili bir kaç sorum olacaktı , Q: 5000 m3/gün , Havalandırma Hacimi : 1250 m3 Biyolojik çökeltim hacmi : 600 m3 1. Tesiste biyolojik arıtımdan önce kimyasal arıtım bulunmakta. 2. Tesisimizde bakıma gittik ve sıfırdan bakteri ekimi yapıldı. Çamur hacim indeksi 400 olan bakteri çamurunda 120 ton alınarak aşılama yapıldı. 3. Havalandırma havuzunda...