• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma faturalandırma hk.

Emrah Bozkurt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AAT
Herkese günaydın,

Çalıştığım firmada atıksu arıtma tesisimiz var, bağlı olduğumuz organize sanayi bölgesi arıtma tesisine deşarj yapıyoruz. Karşılığında OSB bize parametrelerimiz başına birim fiyat belirleyerek, aylık fatura kesiyor.

Sorum şu, bu birim fiyat neye göre belirleniyor, her OSB kendi fiyatını kendisimi ayarlıyor? Bununla ilgili herhangi bir yönetmelik var mıdır?

Konu ile ilgili bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim :)

Organize sanayi uygulama yönetmeliği
madde 121 (2) Arıtma tesisinin işletme masraflarında katılım payları ise atıksu debisi ve kirlilik parametreleri esas alınarak yönetim kurulunca tespit edilir.

OSB çevre birimi bağlantı yaptıkları tüm tesislerin debi ve parametrelerine göre tablo belirler bunuda OSB arıtma tesisi maliyetine göre belirlerler. İlgili osb çevre bölümündeki arkadaşlara sorarsan sana detaylı açıklama yapacaklardır.
İyi Çalışmalar..

@Emrah BOZKURT Örnek bir talimat paylaşıyorum. Yönetmelikte fiyat belirleme yöntemleri yazmakta. Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• Su_Atiksu_Altyapi_Yonetim_Talimati.pdf
    745.9 KB · Görüntüleme: 38