Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisi devreye alımı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında yasink tarafından paylaşıldı.

1. yasink

yasink CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

bir atıksu arıtma tesisi nasıl devreye alınır? neler yapmam, nasıl bir yol izlemem gerekir?
    tesiste su akış sıralamasına göre, atıksu toplama çukuru,kum yağ sıyırıcı, dengeleme havuzu, anoksik tank, havalandırma havuzu ve en son mbr ünitesi bulunmaktadır.

bu konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

2. yunuskral

yunuskral CMNet Üyesi

Öncelikle Tesisinizin kullanım ve devreye alma kitapçığını detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Özellikle ekipmanların kullanma talimalarını iyice okumalısınız. Ekipmanların çalışma şartları vs.(pompa çalışması, havalandırma tankındaki mikser ve difüzörlerin(40 cm) çalışması için suyun seviyelerini 1 metre ve üzeri geçmesi gerekmektedir.) Tesis ilk başlarda(2hafta) istenilen düzeyde arıtma yapmaz. köpürme problemleri çıkacaktır ve zamanla da düzelecektir.Membran sistemlerinin yetkili firmanın personeli ile devreye alınması sizin için daha yararlı olabilir(olası bir hatada sizi suçlu gösterebilirler). En iyi yolunuz tesisinizin işletme ve devreye alma kitapçığı olmalıdır.şimdiden kolay gelsin.İyi çalışmalar.

Tarık Can bunu beğendi.
Atıksu arıtma tesisi devreye alımı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Atıksu arıtma tesisi tasarımı

Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar diliyorum. Yalnızca debisi belli olan bir atıksu (yüksek oranda kirli) için arıtma proje örneğine ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim...
  3. Atıksu arıtma tesisi

drI8vnfDWTs 8p5wCjic8k4 oJdWqy3ey3k
  4. Atıksu arıtma tesisi

Merhabalar, Bir süt fabrikasına kurulacak olan küçük kapasiteli bir atıksu arıtma tesisi için en uygun ve maliyetsiz olması açısından hangi ünitelerin kurulumunu önerirsiniz ?
  5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.