• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi enerji teşviki

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,
Tarafıma gelen bir uyarı mailini sizlerle paylaşmak istedim.
Atıksu arıtma tesisi enerji teşvikinden faydalanacak tesislerin Bakanlık Çevre Bilgi Sisteminde atıksu arıtma tesisi ile ilgili bilgilerini girmeleri ve güncellemeleri gerekmektedir. Yapılacak güncellemelere müteakip enerji teşviki ödeme işlemleri gerçekleştirilecektir. Sistem yenilenmiş olup daha önce girilen verilerin yeni sistemle çakışma sorunları yaşaması ve/veya mükerrerlik oluşması nedeniyle verilen yeniden girilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresi kullanılacak olup, sistemde daha önce firma kaydı bulunan tesislerin “
” uygulamasını açtırması, sistemde firma kaydı bulunmayan tesislerin ise firma kaydı yaptırarak“
” aktif hale getirmeleri ve gerekli bilgileri doldurmaları gerekmektedir.

Evet hatta biz bir ara unutmuştuk o teşviği iş yoğunluğundan dolayı.İl çevre 2 gün kaldı neden başvuruyu yapmadınız diye bize serzenişte bulunmuştu :D

upload_2013-11-18_11-52-14.png
bu yazanlara göre tesisimiz faydalanamayacak fakat şunu merak ediyorum suyumuzu arıtıyoruz kanalizasyon sistemine veriyoruz ama bulunduğumuz ilçenin bir atık su arıtma tesisi bulunmuyor bu durumda teşvikten faydalanabilir miyiz?

@Didem Girgin

Merhaba faydalanamazsınız çünkü alıcı ortama direk deşarj etmiyorsunuz anladığım kadarıyla ya da kanalizasyon sistemine bağlıınzı sanırım.Bu soruyu bana OSB içindeki firmalarda sormuştu.Ancak alıcı ortam ile osb deşarj standartları farklı olduğundan yararlanamıyorlar.Sizinki ise organize ya da belediye sınırlarında bir işletme mi?

@Emre Özer

pardon yanlış bilgiyle soru sormuşum, dereye veriliyor arıtılmış suyumuz fabrikaya başlayalı uzun zaman olmadığından yanlış bilgi almışım :/ o zaman diğer soruyu sormam gerekiyor daha önce çevre il müdürlüğü tarafından yazılmış bir cezamız var ise yine teşvikten faydalanamıyor muyuz?

peki @Emre bey, mesela 2014 yılında başvurduğumda 2013 temmuzda almış olduğum cezanın önemi kalmaz mı yoksa tam olarak bir yıl geçmiş olması mı gerekir?

@Didem Girgin

@Emre Özer

b) İl çevre ve orman müdürlüklerince başvuru dosyasının noksansız olduğunun tespit edilmesi; ödenmemiş veya ödemesi tamamlanmamış faturaların dikkate alınmaması,

gerekir. (Ek cümle:RG-28/3/2012-28247) Geri ödemenin talep edildiği yıl içerisinde su kirliliğinin önlenmesine ilişkin mevzuata aykırılık sebebiyle hakkında idari yaptırım uygulanan atıksu altyapı tesisi yönetimleri, idari yaptırım kararının uygulandığı tarihten bu karara gerekçe teşkil eden aykırılıkların giderildiği tarihe kadar olan süre içerisinde teşvik tedbirlerinden faydalanamazlar.

Aslında yönetmeliğe göre bir yıllık bir süre belirtilmemiş, bu durumda bir yıllık bekleyiş uzun olmaz mı? @Emre Özer

öncelikle herkese kolay gelsin. benim sorum biraz farklı. ben atık su tesisinin yüklenici firmasıyım ve elektirik faturalarını asıl kurum egil ben ödüyorum. acaba bu teşvik ödemesinden asıl kurum mu faydalanır yoksa ben faydalanabilir miyim.?
birde asıl kurum benim adıma faydalanmışsa ben bu parayı onlardan alabilirmiyim.
ilginiz için teşekkür ederim şimdiden

Kesin bilgim yok ama asıl firma üzerinden başvuru yapılması gerekecektir teşvik de geri ödeme şeklinde olduğundan şüphelenmeniz normal bu sene siz başvuru yaparsanız daha önce alıp almadıklarını da görmüş olursunuz diye düşünüyorum .s ceza almadıysanız bu sene deneyin bence

didem hanım öncelikle teşekkürler cevabınız için. peki geçmiş yılı almışlarsa bizde onlardan talep edebilir miyiz? çünkü aramızdaki anlaşmada bütün elektirik faturalarını biz ödüyoruz

Bu firmayla sizin aranızda, anlaşmaya varabilirseniz alırsınız ki sizden habersiz böyle birşey yapmışlarsa iyi niyet diye birşey kalmaz hakkınızı ararsınız tahminimce Gökhan bey