• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi enerji teşviki

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,
Tarafıma gelen bir uyarı mailini sizlerle paylaşmak istedim.
Atıksu arıtma tesisi enerji teşvikinden faydalanacak tesislerin Bakanlık Çevre Bilgi Sisteminde atıksu arıtma tesisi ile ilgili bilgilerini girmeleri ve güncellemeleri gerekmektedir. Yapılacak güncellemelere müteakip enerji teşviki ödeme işlemleri gerçekleştirilecektir. Sistem yenilenmiş olup daha önce girilen verilerin yeni sistemle çakışma sorunları yaşaması ve/veya mükerrerlik oluşması nedeniyle verilen yeniden girilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresi kullanılacak olup, sistemde daha önce firma kaydı bulunan tesislerin “
” uygulamasını açtırması, sistemde firma kaydı bulunmayan tesislerin ise firma kaydı yaptırarak“
” aktif hale getirmeleri ve gerekli bilgileri doldurmaları gerekmektedir.

1 Ekim 2010 CUMAResmî GazeteSayı : 27716
YÖNETMELİK
Çevre ve Orman Bakanlığından:
ÇEVRE KANUNUNUN 29 UNCU MADDESİ UYARINCA ATIKSU ARITMA
TESİSLERİNİN TEŞVİK TEDBİRLERİNDEN FAYDALANMASINDA
UYULACAK USUL VE ESASLARA DAİR YÖNETMELİK
BİRİNCİ BÖLÜM
[TBODY] [/TBODY]

Merhaba, kimya sektöründe faaliyet gösteren bir firmada çalışıyorum. Firmamızda atık su arıtma tesisimiz var, suyu arıtıp belediye sınırları içinde kanala deşarj ediyoruz. 27716 sayılı yönetmelikte belirtilen teşvikten yararlanabilir miyiz, bilgi alabilir miyim?

Buradan inceleyebilirsiniz ebru hanım şartları sağlayıp sağlamadığınızı

Ekli dosyalar

• Arıtma teşvik.docx
    20.7 KB · Görüntüleme: 110
  • atıksu arıtma teşvik ekleri.doc
    347.5 KB · Görüntüleme: 85
mcelebi teşekkür ederim. Atık su tesislerine teşvik sadece enerji tüketimleri için mi var? Atık su tesisinin geliştirilmesi ve suyun prosesle tekrar kullanılır duruma getirilmesi için oluşacak maliyete uygun bir teşvik var mı? (yeni proses kurulması, bu işlem için yeni cihaz alınması vb. maliyetleri karşılayacak teşvik)

İyi günler konuyu hortlatıyorum ama acaba geçmiş senelerde geri ödeme oranı ne kadardı biliyor musunuz ? her sene değişiyor sanırım ödeneğe göre.

@Ahmet Doğan

bununla ilgili yönetmelik yayınlandı.

buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ankara il müdürlüğünün duyurusu de ektedir.

Ekli dosyalar

• atıksu teşvik duyuru.pdf
    533.3 KB · Görüntüleme: 98
Her yıl Nisan ayına kadar bir önceki yılın geri ödemesi için müracaat yapılıyor. İl çevre müdürlüğüne. Ancak önce geri ödeme belgesi alınması gerekiyor

2015 Yılı geri ödemesini alan tesis var mı? benim tesislerimin hiç biri ödemeyi henüz alamadı. bu sene geç kalındı. geçen seneler kasım sonu Aralık başı hesaplara ödemeler geçerdi? acaba bir iptal mi söz konusu

Merhaba Arkadaşlar;
Anladım kadarıyla Belediye Mücavir alan içerisinde olan ön arıtma sonucu atıksuyunu kanalizasyon sistemine deşarj eden firmalar bu teşvikten yararlanamamaktadır. Doğru mudur?

Benim tesisim 2015 yılı geri ödemesini Kasım ayının ilk haftası aldı. Mustafa bey evet doğru kanalizasyon sistemine deşarj eden firmalar bu teşvikten yararlanmamaktadır.

Merhaba, geri ödeme belgesi sürecinde elektrik dağıtım şirketininde olduğu komisyon tutanağının örneği var mıdır??