Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisi için çed

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında haticeisik tarafından paylaşıldı.

1. haticeisik

haticeisik CMNet Üyesi

5000 nufuslu bır belediyede atıksu arıtma tesisi için ÇED raporu gereklimidir ? Şimdiden tesekkürler. Hepinize iyi çalışmalar

2. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Belediye ile alakam yok ama sorunun cevabını bende çok merak ettim :)

3. haticeisik

haticeisik CMNet Üyesi

;)
    Hep beraber öğreniriz

4. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

ek-1
    madde 18- Kapasitesi 150.000 eşdeğer kişi ve/veya 30.000 m3/gün üzeri kapasiteli atık su arıtma tesisleri.

haticeisik bunu beğendi.
  5. Sedat Güven

Sedat Güven CMNet Üyesi

Buna göre ÇED Kapsam dışı alınmalı... Tamamlayayım dedim:)

Uğur B. ve haticeisik bunu beğendi.
  6. haticeisik

haticeisik CMNet Üyesi

Tesekkurler arkadaslar. Iyi calismalar

7. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Topu ortaladim forvet kim goreyim dedim =)

Sedat Güven bunu beğendi.
  8. Sedat Güven

Sedat Güven CMNet Üyesi

o da güzel

Uğur B. bunu beğendi.
  9. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

İçme suyu arıtma tesisleri ÇED 'e tabii mi acaba? Ekleri okudum fakat "içme suyu arıtma tesisi" olarak net birşey yok..

Çed'den muaf'mış.

Nurdan16 ve Neşat Ören bunu beğendi.
  10. anakinskywalker

anakinskywalker CMNet Üyesi

Atıksu arıtma tesisi için çed konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Hastaneler için atıksu arıtma tesisi kurma zorunluluğu

Merhaba, Özel bir hastanenin çevre danışmanlığını yapmaktayım. Hastanemin atıksuyu belediyenin kanalına bağlı olmasına rağmen İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından tüm atıksularının arıtıldıktan sonra kanala bağlanabileceği söylenmekte ve atıksu arıtma tesisi yaptırması istenmekte. Bunun yeni açılan ve daha önce açılmış olan tüm hastaneler için geçerli olduğu söyleniyor. Bir hastane ile...
  3. jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi akın şeması

bir jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi iş akım şeması bulmam gerekiyor tıkandım saatlerdir, elinde olan veya bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
  4. Atıksu Arıtma Tesisi için yatırım teşviki

Merhaba arkadaşlar, Devlet tarafından Arıtma Tesisi kurulumu veya kapasitesi artışı ile ilgili çalışmalarda yatırım teşviki veriliyor mu? bu konuda bilginiz var mıdır ?
  5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.