Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu Arıtma Tesisi için yatırım teşviki

Konu, 'ARŞİV' kısmında Tolga Polat tarafından paylaşıldı.

  1. Tolga Polat

    Tolga Polat CMNet Üyesi

    Merhaba arkadaşlar,

    Devlet tarafından Arıtma Tesisi kurulumu veya kapasitesi artışı ile ilgili çalışmalarda yatırım teşviki veriliyor mu? bu konuda bilginiz var mıdır ?
     
  2. Ceyda Kazancioglu

    Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

    Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iletişime geçerseniz daha sağlıklı bilgi elde edersiniz.
    Bildiğim kadarıyla AB fonlarından hibe veriliyor yada diğer kaynaklardan. Ama öncelikli olarak onlarla iletişime geçmeniz gerekmekte. İller bankası da kredi veriyor.
     
  3. Olgun Akman

    Olgun Akman Misafir

    Çevre Yönetimi genel Müd. belediyelere vb. kurumlara şartlı nakdi yardım yapmaktadır. Bakanlıkla görüşün ...
     
  4. Tolga Polat

    Tolga Polat CMNet Üyesi

    İlginiz için teşekkürler. Sizinde söylediğiniz gibi bakanlıkla görüştüm ve atıksu arıtma tesisi teşviki konusunda belediyelere var mış fakat özel yatırımlara böyle bir teşvikte bulunmadığını belirttiler.
     
  5. Volkan Azak

    Volkan Azak CMNet Üyesi

    benim bildiğim atıksu arıtma tesisilerin özel olması durumunda ve derin deniz deşarjı oluyorsa devlet yıllık veya elelktirk giderleri ile su giderleri bir kısmını % delik olarak ödüyor diye biliyorum, bunun hakkında taslak/tebliğ var diye biliyorum,
    "Atıksu Arıtma Tesislerinin Teşvik Tedbirlerinden Faydalanılmasında Uyulacak Usul ve Esaslara Dair Yönetmelik" bu yönetmelikte sormuş olduğunuz sorunun fazlasıyla cevabını bulacağınıza inaniyorum,:)
    tabi yönetmeliği doğru hatırladıysam:)
     
  6. Tolga Polat

    Tolga Polat CMNet Üyesi

    Doğru hatırlıyorsunuz elektiriğin % bir kısımını ödüyor ve belirtmiş olduğunuz teblik bunula ilgili fakat arıtma tesisi inşaatı veya kapasite artırımı ile ilgili olarak teşvikte bulunmamaktadır.
     
  7. Ahmet Başpınar

    Ahmet Başpınar CMNet Üyesi

    Arkadaşlar, TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) faizsiz 4 yıl vadeli kredi vermektedir. Proje bedelinin % 50'sine kadar kredi imkanı tanımaktadır. Kendileri ile görüşebilirsiniz. Emrah Alkaya, Merve Böğürcü bu konuda size yardımcı olabilir.
     
    Gürhan Kula bunu beğendi.