Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu Arıtma Tesisi için yatırım teşviki

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Tolga Polat tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Polat

Tolga Polat CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Devlet tarafından Arıtma Tesisi kurulumu veya kapasitesi artışı ile ilgili çalışmalarda yatırım teşviki veriliyor mu? bu konuda bilginiz var mıdır ?

2. Ceyda Kazancioglu

Ceyda Kazancioglu CMNet Üyesi

Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iletişime geçerseniz daha sağlıklı bilgi elde edersiniz.
    Bildiğim kadarıyla AB fonlarından hibe veriliyor yada diğer kaynaklardan. Ama öncelikli olarak onlarla iletişime geçmeniz gerekmekte. İller bankası da kredi veriyor.

3. Olgun Akman

Olgun Akman Misafir

Çevre Yönetimi genel Müd. belediyelere vb. kurumlara şartlı nakdi yardım yapmaktadır. Bakanlıkla görüşün ...

4. Tolga Polat

Tolga Polat CMNet Üyesi

İlginiz için teşekkürler. Sizinde söylediğiniz gibi bakanlıkla görüştüm ve atıksu arıtma tesisi teşviki konusunda belediyelere var mış fakat özel yatırımlara böyle bir teşvikte bulunmadığını belirttiler.

5. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

benim bildiğim atıksu arıtma tesisilerin özel olması durumunda ve derin deniz deşarjı oluyorsa devlet yıllık veya elelktirk giderleri ile su giderleri bir kısmını % delik olarak ödüyor diye biliyorum, bunun hakkında taslak/tebliğ var diye biliyorum,
    "Atıksu Arıtma Tesislerinin Teşvik Tedbirlerinden Faydalanılmasında Uyulacak Usul ve Esaslara Dair Yönetmelik" bu yönetmelikte sormuş olduğunuz sorunun fazlasıyla cevabını bulacağınıza inaniyorum,:)
    tabi yönetmeliği doğru hatırladıysam:)

6. Tolga Polat

Tolga Polat CMNet Üyesi

Doğru hatırlıyorsunuz elektiriğin % bir kısımını ödüyor ve belirtmiş olduğunuz teblik bunula ilgili fakat arıtma tesisi inşaatı veya kapasite artırımı ile ilgili olarak teşvikte bulunmamaktadır.

7. Ahmet Başpınar

Ahmet Başpınar CMNet Üyesi

Arkadaşlar, TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) faizsiz 4 yıl vadeli kredi vermektedir. Proje bedelinin % 50'sine kadar kredi imkanı tanımaktadır. Kendileri ile görüşebilirsiniz. Emrah Alkaya, Merve Böğürcü bu konuda size yardımcı olabilir.

Gürhan Kula bunu beğendi.
Atıksu Arıtma Tesisi için yatırım teşviki konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Hastaneler için atıksu arıtma tesisi kurma zorunluluğu

Merhaba, Özel bir hastanenin çevre danışmanlığını yapmaktayım. Hastanemin atıksuyu belediyenin kanalına bağlı olmasına rağmen İl Çevre ve Orman Müdürlüğü tarafından tüm atıksularının arıtıldıktan sonra kanala bağlanabileceği söylenmekte ve atıksu arıtma tesisi yaptırması istenmekte. Bunun yeni açılan ve daha önce açılmış olan tüm hastaneler için geçerli olduğu söyleniyor. Bir hastane ile...
  3. Atıksu arıtma tesisi enerji teşviki

Merhaba Arkadaşlar, Tarafıma gelen bir uyarı mailini sizlerle paylaşmak istedim. Atıksu arıtma tesisi enerji teşvikinden faydalanacak tesislerin Bakanlık Çevre Bilgi Sisteminde atıksu arıtma tesisi ile ilgili bilgilerini girmeleri ve güncellemeleri gerekmektedir. Yapılacak güncellemelere müteakip enerji teşviki ödeme işlemleri gerçekleştirilecektir. Sistem yenilenmiş olup daha önce girilen...
  4. Atıksu arıtma tesisi için çed

5000 nufuslu bır belediyede atıksu arıtma tesisi için ÇED raporu gereklimidir ? Şimdiden tesekkürler. Hepinize iyi çalışmalar
  5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.