Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisi ihale süreci

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Cumhur Bakır tarafından paylaşıldı.

 1. Cumhur Bakır

  Cumhur Bakır CMNet Üyesi

  Arıtma tesis ihalesine nasıl girilir,ihale sürecindeki yazışmalar nelerdir bu bilgilere ihtiyacım var arkadaşlar elinde bu ihale yazışma örneği olan var mı?
  Teşekkürler...
   
 2. MÇK

  MÇK CMNet Üyesi

  Resmi kurumlarda ihale sürecini kısaca,yüzeysel anlatayım.Resmi kurumlarda ilk önce yeterlilik istenir.Yeterlilik şartları resmi gazetede yayınlanan ilanda verilir.İşin büyüklüğüne göre şahıs iş bitirmeleri,diploma yeterli olabilir,kimi zamanda firmanızın belli kapasitede bir arıtma tesisi iş bitirmesi yada belli bedelde benzer bir iş yapması şart koşulabilir.Eğer yeterliliğiniz tutuyorsa gidersiniz ilgili kurumdan ihale dosyanızı alırsınız.Bu ihale dosyasında ihale türüne göre şartnameler,projeler,keşifler,sözleşme taslakları,... yer alabilir.Şartnameler ya da sözleşmelerde ihale sürecinde ne yapacağınız ayrıntılı bir şekilde anlatılır.İstenen prosedürleri eksiksiz olarak yapar ve fiyatınızda yada tenzilatınız uygunsa iş sizindir.

  Özel işler için bir bilgim yok ama tahminim firma nasıl bir iş istediğini ve gerekli prosedürleri tanımlar.
   
Atıksu arıtma tesisi ihale süreci konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

  Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
 2. Atıksu arıtma tesisi

  drI8vnfDWTs 8p5wCjic8k4 oJdWqy3ey3k
 3. Atıksu arıtma tesisi proje onayı süreci

  Arkadaşlar mevcut arıtma tesisimize ek yapacağıız ve atıksuyumuzun geri dönüşümünü sağlayacağız bu süreçte üniversitelerin cevre muhendislik bölümleerinden onay almak gerekiyormuş sanırım bu süreç hakkında bilgisi olan varmı acaba ? Teşekkürler
 4. Atıksu arıtma tesisi

  Merhabalar, Bir süt fabrikasına kurulacak olan küçük kapasiteli bir atıksu arıtma tesisi için en uygun ve maliyetsiz olması açısından hangi ünitelerin kurulumunu önerirsiniz ?
 5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

  Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.