Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atiksu arıtma tesisi imalat ekipmanları maliyet hesapları

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Eda Altınay Tekin tarafından paylaşıldı.

 1. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  İyi Günler ,

  Atıksu Arıtma Tesisi imalat ekipmanları için maliyet hesaplarının formüllere dökülmüş şeklinde olarak doküman konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?


  Teşekkürler
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Eda hanım merhaba,

  Formülü olduğunu hiç sanmıyorum. her tesiste kullanılacak malzeme sınıfı, malzeme türü değişecektir. genellikle yapılan kullanılacak malzemelere karar verildikten sonra firmalardan teklif alınması yada birim fiyat listeleri üzerinden fiyat çıkarılması yönündedir.
   
 3. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  Malzeme cinsi ve ölçüler değişken halde tutulup ( elle girilen veriler) diğer hesaplamalar formül oluşturulabilir diye düşünmüştüm .Bu nedenle böyle bir soru yöneltmiştim.

  Teşekkürler
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  basit bir excel tablosu ile halledilebilir. tabloyu kişi kendi hazırlayabilir. sonuçta dışarıdan bulunan bir tablodan daha kullanışlı ve esnek olabilir. fakat sürekli değişen fiyatların güncellenmesi sorun olabilir. atıksu arıtma ünitelerinin çeşitliliği hesaba katılırsa, iş içinden çıkılmaz hale gelebilir. bu sebepten, zannedersem kimsenin elinde böyle bir hazır tablo yoktur.
  ben denedim bir şeyler bununla ilgili, işi kolaylaştıracak başka programlar da vardı ama uğraşılacak dert olmadığına kanaat getirdim.
   
 5. selimasya

  selimasya CMNet Üyesi

  Eda hanım ekipmanların maliyetlendirme tablolarını firmada çok rahat bulabilirsiniz, o konuda çalışma yapanlar mutlaka olmuştur.
   
 6. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  Selim Bey sizin çalışmalarınız var :) ama ben toparlamaya ve düzenlemeye çalışıyorum .Farklı çalışmalar var ise onları da görmek istedim bu nedenle bu şekilde bir soru yöneltim .
   
Atiksu arıtma tesisi imalat ekipmanları maliyet hesapları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Evsel Atıksu Arıtma Tesislerinde Debi-Maliyet İlişkileri

  EVSEL ATIKSU ARITMA TESiSLERiNDE DEBi-MALiYET iLiSKiLERi A.Koray YILDIRIMER ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİMDALI Danısman: Doç.Dr. Fuat BUDAK Yıl: 2006, Sayfa: 111 Jüri : Doç.Dr. Fuat BUDAK Prof.Dr.Ahmet YÜCEER Yrd.Doç.Dr. Seyfi N. OĞULATA Bu çalısmada, bilgisayar programı kullanılarak, evsel atıksuların arıtılması için kullanılan...
 2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

  Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
 3. atıksu arıtma tesisleri maliyet hesapları

  merhabalar, atıksu arıtma tesisi maliyet bakım ve işletme maliyetleri hesaplamaları yapılırken kullanılan bir cetvel var mıdır? elinde boyle bir kaynak olan arkadaslar paylasabilirse sevinirim. tesekkurler.
 4. Arıtma tesisi maliyet hesabı

  okulda yaptımız atıksu arıtma projesi için maliyet hesabı isteniyo.yardım edebilck kimse varmı acaba?
 5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

  Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.