Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisi işletme belgesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yasemin Agca tarafından paylaşıldı.

1. Yasemin Agca

Yasemin Agca CMNet Üyesi

Merhaba,
    Atıksu arıtma tesislerinin işletme belgesi olup olmadığı konusunda bilgisi olan varsa yardımınızı rica edeceğim.
    Eğer alınması gerekiyorsa nerden alabiliriz.,Tşkler.

2. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Yasemin Hanım,

Atıksu arıtma tesisi işletme belgesi yok, kanalizasyon bağlantı belgesi var benim bildiğim. Herhangi bir bölgenin arıtma tesisinde yada başka bir fabrikada vs çalışıyorsanız olsa bile işletme belgesi diye bir belge kalmadı artık. Aşağıdaki linkteki yönetmelik ile yürürlükten kaldırılmıştır.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130210-2.htm

Atıksu arıtma tesisi işletme belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  2. Arıtma Tesisi Kurma İşletme Yükümlülüğü

Merhabalar, Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Fabrika sahası içerisinde lojmanlar var ve lojmanlar yakındaki belediyenin mahallesi olarak geçiyor. Belediyenin de henüz atıksu arıtma tesisi yok. Lojmanlarda zamanında kurulmuş evsel atıksu arıtma tesisi var ve bu tesise sadece lojmanlarda kullanılan atıksular geliyor, fabrikadan atıksu girişi yok. Zaten fabrikanın ayrı bir evsel...
  3. Endüstriyel arıtma tesisi işletme sorunu

TESİS ARITMA KADEME SIRASI : dengeleme-elek-koagülasyon flokülasyon(PAC KİREÇ POLİELEKTROLİTLER)-aktif çamur(difüzörlü)-son çökeltim Tasarıma göre kimyasal arıtma giriş KOİ :2400 1400 %42 verim ama gerçek tesiste %20-25 verim sağlanıyor Aktif çamur...
  4. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.