Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisi maliyeti

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Ünsal Yanık tarafından paylaşıldı.

 1. Ünsal Yanık

  Ünsal Yanık CMNet Üyesi

  Merhabalar.Ben tasarım dersinde Atıksu Arıtma Tesisi tasarımını yaptım.Bitirme ödevinde de tasarıma devam ettim.Bitirme de tesisin maliyetlendirmesini yapıcam ama bununla ilgili pek fazla bilgi,döküman vs. bulamadım.Yardımcı olursanız çok sevinirim..
   
 2. kwon//41

  kwon//41 CMNet Üyesi

 3. Gökhan Ş.

  Gökhan Ş. CMNet Üyesi

  tasarım çalışmanızı paylaşabilir misiniz?
   
 4. nihall

  nihall CMNet Üyesi

  evet tasarım çalışmanızı paylaşırsanız çok seviniriz
   
Atıksu arıtma tesisi maliyeti konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

  Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
 2. Atıksu arıtma tesisi

  drI8vnfDWTs 8p5wCjic8k4 oJdWqy3ey3k
 3. Atıksu arıtma tesisi muafiyeti

  Arkadaşlar Merhaba, Paket atıksu arıtma tesisleri deşarj izin işlemleri için 2004 yılından önce kurulan tesislerde izin başvurusunda muafiyet belgesi yüklenmesi gerektiği bildiğiniz gibi belirtilmekte. Ancak sisteme yüklediğim belgeler sonucunda 2012/9 genelgesine ilişkin işlemlerin yapılması gerektiği belirtildi. Sorun da burda başlıyor... Genelgede de 2004 ten önce faaliyette bulunan...
 4. Atıksu arıtma tesisi

  Merhabalar, Bir süt fabrikasına kurulacak olan küçük kapasiteli bir atıksu arıtma tesisi için en uygun ve maliyetsiz olması açısından hangi ünitelerin kurulumunu önerirsiniz ?
 5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

  Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.