Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisi proje onay dosyası devri ve deşarj izni

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında oseflek tarafından paylaşıldı.

 1. oseflek

  oseflek Misafir

  Merhaba. şantiye da mevcut 150 kişilik paket biyolojik atıksu arıtma tesisi 2011 yılında alınmış ve proje onay dosyası yapılmış. fakat deşarj izni alınmamış. öncelikle bu arıtmayı kuran firmanın görevi değil mi? bir istanbul firması ve proje onay dosyasından anladığım kadarıyla ilk atıksu arıtma satışını bize yapmışlar. şu an hiçbir şekilde şantiyemize gelip bakım yapamayacaklarını tesisi zaten çok ucuza yaptıklarını söylüyorlar. ama deşarj izni alınmayan tesislerin tam olarak bize devri söz konusu mudur?

  Bide 2008 yılında bizim yan tarafta kullanılan şantiye kamp alanının yaptırdığı 500 kişilik atıksu arıtma tesisi var. 2011 yılında o firma işi bitirip giderken atıksu arıtmayı bizim firmamız satın almış. yerini falan değiştirmemişler. her şey neyse öyle kalmış. satış sözleşmesi elimde var. proje onay dosyası ve diğer prosedürleri tekrar mı yapmam gerekiyor? bana fikir verebilirseniz çok memnun olurum.

  Herkese iyi çalışmalar.
   
 2. Aşkınkotan

  Aşkınkotan CMNet Üyesi

  Deşarj izni almak zorunda değiller ama siz deşarj izni alana kadar onlarda sizin kadar sorumludur. Herhangi bir cezai işlemde onlarda 1 sene hak mahrumiyeti cezası alırlar yani 1 sene boyunca PROJE ONAYI TALEP EDEMEZLER. BAĞLI BULUNDUĞUNUZ İL ÇEVREDEN O ARITMA TESİSİNİ ALDIĞINIZA VE AYNI ŞARTLARDA DEVAM EDECEĞİNİZE DAİR YAZI ALMANIZ GEREKEBİLİR. AYNI ÇED GİBİ BİR FİRMA YERİNİ BAŞKASINA SATTIGINDA AYNI ÇED YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ
  ALAN FİRMA DEVAM ETTİRİR.
   
  Fatma Sena bunu beğendi.
 3. oseflek

  oseflek Misafir

  çok teşekkür ediyorum Aşkın Bey.
   
Atıksu arıtma tesisi proje onay dosyası devri ve deşarj izni konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi deşarj izni

  Arkadaslar belediyenin işlettiği evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi için deşarj iznine başvuruyorum. Bakanlığın yazılım portalından giriş yaptığımda ilgili yönetmeliklere uyulması için taahütname istiyor. Bununla daha önceden karşılaşan var mı?
 2. atıksu arıtma proje onay dosyası

  Merhaba, Elinde Atıksu arıtma tesisi proje onay dosyası örneği olan varsa paylaşabilir mi?
 3. atıksu arıtma tesisi/derin deniz deşarjı proje onay genelgesi

  Merhaba arkadaşlar Atıksu arıtma tesisi ve derin deniz deşarjı proje onyaları ile ilgili 15.03.2012 de yayınlana genelge ilişiktedir.Bilgilerinize..
 4. Arıtma tesisi proje onay dosyası hak.yardım

  arkadaşlar benzin istasyonlarında araç yıkama sularının arıtımı için kurulacak arıtma tesisi için; daha önceden bu konu hakkında çalışmış arkadaşlar var mı dizayn kriterleri,atıksuyun niteliği endüstriyel oluyor haliyle.nasıl bir arıtma uuygulanabilir?elinde döküman olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum.
 5. Atık su arıtma tesisi proje onay süresi

  Örnek olarak Atık Su Arıtma tesisi proje onayı aldık diyelim bu proje onayı ne kadar süreliğine geçerlidir. Yani biz hemen proje onayı aldık diye hemen arıtma tesisi yapmak zorundamıyız.Bunun süresi nedir.