Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisi proje onayı nasıl alınır?

Konu, 'Özel Teknik Konular' kısmında Gizem M. tarafından paylaşıldı.

1. Gizem M.

Gizem M. CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar
    arıtma için makina yapan firma,müşretileri için arıtma tesisi proje onayı almak istiyor
    Bunun için nasıl bir yol izlenir
    iyi çalışmalar

2. ibrahim87

ibrahim87 CMNet Üyesi

YAPILACAK ARITMA TESİSİ İÇİN ARITMAYI YAPACAK FİRMA TARAFINDAN PROJE ONAY DOSYASI HAZIRLANIP İLGİLİ İDAREYE(BELEDİYE VEYA OSB) SUNULMASI GEREKMEKTEDİR.

Gizem M. bunu beğendi.
  3. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

2014/7 atıksu arıtma/derin deniz deşarjı genelgesini inceleyin hazırlama şartlarını sağlıyorsa hazırlar aksi halde hazırlayamaz

Gizem M. ve Gülfem Polat bunu beğendi.
  4. Tuğçe Can

Tuğçe Can CMNet Üyesi

Merhaba,
    artıma tesisimim bulunmakta ve çevre iznim var. 2004 öncesi olduğu için muafiyet var aat proje onayı yok. şimdi arıtma tesisime çamur yoğunlşatırıcı yapmak ıstıyorum kapasiteyi buyutmeden bunla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim.

5. mehmet küçük

mehmet küçük CMNet Üyesi

Eliks cevre sen yazdım alabilirsiniz

6. Selin Korkmaz

Selin Korkmaz CMNet Üyesi

Oncelilikle tesisiniz ek 1 ya da ek2 de olmasina gore bir dilekceyle il mudurlugu yada bakanliğa durum ile ilgili gorus sormalısınız dilekcenizin ekinde de mevcut sistemin anlatildi ve yeni kuracaginiz unite hakkinda bilgi vermeniz gerekli sadece camur yogunlastirici ekleyeceginiz icin sizden herhangi bir talepleri olmayacaktir.

7. Olcay Çetin

Olcay Çetin CMNet Üyesi

Kanalizasyona bağlı atıksu arıtma tesislerinde proje onayı isteniyor mu? Genelegede proje onayı istenmeyecek durumlarda göremedim ancak SKKY'de kanalizasyona bağlı ön/tam arıtma tesisleri, kanalizasyonun bağlı bulunduğu hatta göre değerlendirilir tarzı bir madde var. Konu ile ilgili deneyim sahibi arkadaş var mıdır?

8. folge

folge CMNet Üyesi

@Olcay Çetin
    Kanalizasyona bağlı aat tesislerinde proje onayı ve dosyası istenmiyor.
    Ama tabi ki SKKY de yer alan veya belediyeye ait olan deşarj kriterlerini sağlaması gerekiyor. Çünkü Belediye denetim yapıyor. Denetimlerde deşarj kriterleri sağlanmazsa cezası var.

Olcay Çetin bunu beğendi.
  9. Olcay Çetin

Olcay Çetin CMNet Üyesi

@folge teşekkür ederim...
    Arıtma tesisini tasarlayan firma ile görüştüm. Tesis OSB sınırları içerisinde olduğu için OSB yönetimine sunmaları gerekiyormuş. Onayı da OSB yönetimi verecekmiş. Yani hangi kanalizasyon sistemine bağlı ise o kanalizasyon sisteminin olduğu kurum proje onayı vermekteymiş. Bilgilerinize...

10. folge

folge CMNet Üyesi

@Olcay Çetin evet dogrudur. OSB içerisindeyse oraya dosya hazırlanıp sunulması gerekmekte. Ama İSKi gibi belediye kuruluşlarına proje onay dosyası hazırlanmıyor.

11. mehmet küçük

mehmet küçük CMNet Üyesi

Arkadaşlar OSB de de olsa belediye de de olsa proje onayi almak geriliyor sonuç de kanalizasyon deşarjı olduğu için burada belediyeden onay almak zorundasiniz

12. nzafer

nzafer CMNet Üyesi

Firma olarak projenin hazırlanması ve onayının alınması ile ilgili çalışmalarımız mevcut. Konu ile ilgili fiyat teklifi istersen bana ulaşabilirsin.