• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi proje onayı süreci

Nuri Ünal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gölpazarı Belediyesi
Arkadaşlar mevcut arıtma tesisimize ek yapacağıız ve atıksuyumuzun geri dönüşümünü sağlayacağız bu süreçte üniversitelerin cevre muhendislik bölümleerinden onay almak gerekiyormuş sanırım bu süreç hakkında bilgisi olan varmı acaba ? Teşekkürler

Firmanıza ek yapmak direk kapasite artışı değil mi? O halde kapasite artışıyla ilgili prosedürleri takip etmeniz gerekmez mi?

Sahiden kimse yok mu?

Genelgeyi İnceeldim Baştan Sona Okudum Aklıma Takılan Bu Süreçteki Üniversitelerin Çevre Mühendisliği Bölümlerinden Teknik Rapor Olan Kısmı Arkadaşlar Tşkler Paylaşımlarınız İçin

Merhaba,

2004'ten öncesinden yapılmış bir atıksu arıtma tesisimiz var, fiziksel arıtma. Dolayısı ile proje onayından muaf olduğumuza dair yazımız da mevcut.

Şimdi bu arıtmaya yeni üniteler eklenecek, fiziksel ve biyolojik üniteler.

Eski arıtma, revize olacak. Bu durumda proje onayına gerek duyulacak mı? 14.02.2013 tarihli 2013/4 genelgesini okudum ama netleştiremedim.

Bu durumla karşılaşanlarınız var mı? Revize bir proje dosyası istenecek midir?

@İrem Bengisu Erol
biz bir iki havuz ekledik fiziksel arıtmaya yeni proje istediler genelgede var mı yok mu tam bilimyorum ama şöyle düşünün il müd. verdiğiniz aat projesi değişmiş bu değişikliği bildirmeniz gerekir bildirim şeklide yeni bir revize projedir.

Adsız.png İrem hanım bizin değişiklik olan tesise verilen cevap bu yasal dayanak yok verilmemesinin sebebi içerdeki dosyada verilen projeye uymaması yani olumsuz, yasal dayak P.O.Genelgesine ve SKKY yok baktığım kadarıyla

hımm. içeriye bir proje vermiş olsak, dediğiniz tamamen kafama yatacak. Fakat, 2004 öncesi kurulmuş olduğu için, muafiyet yazısı var ve il müdürlüğünde bir proje yok karşılaştırabilecekleri.

Ama muafiyet yazısı verilirken, mevcut arıtmanın 2004'ten once yapıldığı kanıtlamak ile birlikte arıtmanın çizim ya da ünite bilgisi isteniyor mu? İsteniyorsa ve verilmişse eğer, uygunsuzluk tespit edilebilir.

Sonuçta bizim her halükarda onay almamız lazım gibi:)

Genelgede 2. bölümün son cümlesinde mevcut tesisler ile onayı yapılan projelerdeki değişikliğin onaya tabi olup olmadığı konusunda onay mercinin görüşünün alınacağı yazıyor.Arıtılmış suyu kanalizasyon şebekesine deşarj ediyorsanız ilgili alt yapı yönetiminin,alıcı ortama deşarj ediyorsanız sektörünüze bağlı olarak Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü veya Bakanlığın görüşünü almalısınız.