Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisi teşvik tedbirlerinden faydalanmak

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Zübeyde İncemehmetoğulları tarafından paylaşıldı.

1. merhaba arkadaşlar çalışmakta oldugum atıksu arıtma tesisi için teşvik tedbirine başvuru yapacagım.daha önce böyle bir çalışma yapan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?

2. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

Ekte gönderdiğim bilgiler doğrultusunda işlemleri başlatabilirsin.

Ekli Dosyalar:

Seda Yılmaz bunu beğendi.
  3. Olgun Akman

Olgun Akman Misafir

Enerji teşviki ile ilgili güzel bir sunum var ekte. Bakanlık tarafından hazırlanmıştır iyi akşamlar

Ekli Dosyalar:

4. Seda Yılmaz

Seda Yılmaz CMNet Üyesi

"Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi" kullanarak başvuru yapılması gerekiyor sanırım. Başvuru yapacağım ancak güncel dökümana ulaşamadım. Online sistemden bilgileri tamamlayıp mı başvuru yapılacak yoksa elden mi olacak anlayamadım açıkcası.

5. Olgun Akman

Olgun Akman Misafir

Seda Hanım ;
    bilgi sistemi çevre bilgi sisteminde entegre halde oda mevcut. kod ve şifre alarak tıpkı atık beyanı yapar gibi yapılıyor.
    Enerji teşviki için istenen tüm belge ve dökümanlar Çevre Müdürlüğüne dilekçe ile başvurularak yapıacak incelenmesının sonrasında
    İl Çevre sizin adınıza Bakanlığa bilgileri iletecek.

Atıksu arıtma tesisi teşvik tedbirlerinden faydalanmak konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atıksu arıtma tesislerine verilen teşvik hakkında yönetmelik

01.10.2010 tarihli resmi gazetede yayınlanan yönetmelik gereği alınacak geri ödeme belgesi için kafama takılan birşey var. Enerji konusunda %50 geri ödeme yapılabilmesi için TEDAŞ'ın,arıtma tesisinin ve işletmenin kendi bünyesindeki elektrik tüketimlerini ayrı faturalandırması gerekiyor. Normalde arıtma tesisinin kendi sayacından tüketim bedelinin bulunması gerekirken,bunu toplu olarak...
  2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  3. Yürürlükte Atıksu arıtma tesislerinin teşvik tedbirlerinden faydalanmasında uyulacak usul ve esaslara dair yöne

[COLOR=#1c283d]ÇEVRE KANUNUNUN 29 UNCU MADDESİ UYARINCA ATIKSU ARITMA TESİSLERİNİN TEŞVİK TEDBİRLERİNDEN FAYDALANMASINDA UYULACAK USUL VE ESASLARA DAİR YÖNETMELİK [COLOR=#1c283d]Resmi Gazete Tarihi: 01.10.2010 Resmi Gazete Sayısı: 27716 [COLOR=#1c283d] [COLOR=#1c283d]Amaç: [COLOR=#1c283d]Bu Yönetmeliğin amacı, alıcı ortamın su kalitesinin yükseltilmesi için alıcı ortama...
  4. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.