Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisinin don olaylarına karşı korunması

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Nuri Ünal tarafından paylaşıldı.

1. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Arkadaşlar Arıtmanın Kışın Borularının veya Pompaların Donma Olaylarına Karşı Ne Gibi Önlemler Alabilirim Fikri Olan Varmıdır?

Teşekkürler.

2. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

3. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

serhat bey bu konuya baktım bizim borularımız dışarıda olduğundan izolasyonumuz ıslanır ise daha kötü olacağını düşünüorum acaba daha önceden yapan biri varmı diye bu konuyu açtım.

4. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

aynı sıkıntıları ben yaşadım maliyetinden dolayı boru izolasyonlarını bütün borularda yapamadık. donan borularım olmuştu. bunların yerine seyyar hatlar çekerek tesisin devamlılığını sağladık. ama kış şartları gerçekten çok zor oluyor arıtma tesislerinde.

5. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Kesinlikle sıkıntı çekeceğiz aama bu sıkıntıyı en aza düşürmeye çalışıyorum dediğiniz gibi bi kısmına izolasyon yaptıracağım ama ondanda korkmuyor değilim su geçirmez kauçuk izolasyon yapalım diorum ama ya su geçirirse bütün sistemi dondururus bu sefer :kötü:

6. Pınar Esin

Pınar Esin CMNet Üyesi

izolasyon malzemesi üzerine sac kaplama yaptırırsanız (zaten bu şekilde yaparlar), ıslanma vb. nedenlerden dolayı problem yaşamazsınız.

Fatih Özcan bunu beğendi.
  7. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

evet buda bir seçenek teşekkür ederim.

8. TecnoB

TecnoB CMNet Üyesi

Çözüm Basit ama borulama ve Donma Riski Bulunan hatlar hangisi ve ne taşıyorsun hatlarda, nereden nere gidiyor kısacası ..?
    Donma Riski Bulunan Hatların Çapı Ne tür bir hat kullandınız, Kaç Bar Basınçla taşıyor, kaç m3 Bir tanktan kaç m3 taşıyor kaç metre hattınız var

Çok düşük bir maliyetle çözülebilir eğer önereceğim yol için uygunsa

Atıksu arıtma tesisinin don olaylarına karşı korunması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Karşı Küresel Isınmaya Karşı!

Son 50 yılın en geniş çaplı araştırma programı start alıyor. Küresel ısınmanın kutuplara olan etkisini araştırmak için uluslararası boyutta dev bir program hayata geçiyor. Programa, 63 ülkeden 50 binden fazla araştırmacı 228 projeyle katılıyor. Amaç, küresel ısınmanın kutuplara olan etkisini daha önce hiç incelenmediği oranda detaylı araştırmak. Bu amaçla buz kırıcılar, uydular,...
  2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  3. Yürürlükte Yeraltı sularının kirlenmeye ve bozulmaya karşı korunması hakkında yönetmelik

YERALTI SULARININ KİRLENMEYE VE BOZULMAYA KARŞI KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 07.04.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28257 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, iyi durumda olan yeraltı sularının mevcut durumunun korunması, yeraltı sularının kirlenmesinin ve bozulmasının önlenmesi ve bu suların iyileştirilmesi için gerekli esasları belirlemektir. Kaynak : Mevzuat Bilgi Sistemi
  4. Yürürlükte Tarımsal kaynaklı nitrat kirliliğine karşı suların korunması yönetmeliği

[COLOR=windowtext]TARIMSAL KAYNAKLI NİTRAT KİRLİLİĞİNE KARŞI SULARIN KORUNMASI YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 18.02.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25377 Amaç [COLOR=windowtext]Bu Yönetmeliğin amacı, tarımsal kaynaklı nitratın suda neden olduğu kirlenmenin tespit edilmesi, azaltılması ve önlenmesidir. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi[COLOR=windowtext]
  5. Atıksu arıtma

atıksu arıtma kitabı