• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi

esrasanli

Kayıtlı Kullanıcı
Müdürlükten gelen bir yazıda, online.cevre.gov.tr adresinde bir de Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi uygulaması hazırlanmış. (Baktım henüz böyle bir uygulama göremedim). Arıtma tesisimize ait verileri bu sisteme yükleyecek ve güncellemesini sağlayacakmışız. Yazıyı başka alan ya da uygulamayı gören var mı?

İşletmenize bu uygulamanın tanımlı olması halinde online.cevre.gov.tr adresinde giriş yaptıktan sonra işlem yapabilirsiniz. Eğer uygulama tanımlatmak isterseniz çevre bilgi sisteminden bir dilekçe çıkararak başvurmanız gerekiyor.

Bu konu ile ilgili Manisa İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün sayfasında duyuru var, "Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi kapsamında atıksu üreten tüm tesislerin 01 Haziran 2013 tarihine kadar sisteme verilerini girmeleri ve verilerin güncelliğini sağlamaları gerekmektedir." diye duyuru bulunmaktadır.

atıksu arıtma tesisleri bilgi sisteminde deşarjsız sistemde çıkış debisini 0 kabul etmiyor ayrıca analizlerde deteksiyon limiti altındaki değerler için < işaretini kabul etmiyor. bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı? bakanlığa bunu bildirmek istiyorum. bakanlıktan kimle görüşmem gerektiği konusunda bilgisi olan var mı?

aynı dert bi orayı arıyorum başka tarafa yönlendiriyorlar.. peki sektör seçimi yapabildiniz mi? benim sektörüm listede yok ben de onu sorucam bi tel no bulabilirsem

Merhaba Arkadaşlar, 1 Hazirana kadar tesisleri sisteme tanıttık ve AAT bilgi girişini tanımladık diyelim, peki ne sıklıkla bilgi sistemine tekrar giriş yapılacak, güncellemek derken hangi aralık kastediliyor? Bilgisi olan var mı acaba?