Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisleri en yakın yerleşim alanına ne kadar mesafede olmalıdır?

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Gizem C tarafından paylaşıldı.

1. Gizem C

Gizem C Misafir

atıksu arıtma tesisleri en yakın yerleşim alanına ne kadar mesafede olmalıdır? bununla ilgili bir kanun yonetmelik vs.. baglayıcı bir mevzuat var mıdır? ben bulamadım, bılgısı olan arkadas var ise yardımcı olabılır mi?

2. Hilal Çetin

Hilal Çetin CMNet Üyesi

Konu ile ilgili biraz bakındım ama katı atık tesisleri gibi kesin bir mesafe bulamadım.Ancak Ankara merkezi atıksu arıtım tesisi projesine bakılınca proje yılı bitimine (2025) kadar tesis şehir yerleşiminin uzağında olacak şekilde yer seçimi yapılmış. http://www.aski.gov.tr/m.asp?tid=15&pn=2
    Aynı şekilde Tokat merkezi atıksu arıtımı tesisi yer seçiminde de proje alanının etrafında herhangi bir yerleşim alanının bulunmamasına dikkat edilmiştir. Dosyada yer seçildikten sonra İller Bankası tarafından onaylanması gerektiğini de görüyoruz. http://www.cowiprojects.com/envest/PDF-files/IP1-Tokat/EHCIP_TEC_IP1_ EIA NTS_ver 1_TR.pdf

Atıksu arıtma tesisleri en yakın yerleşim alanına ne kadar mesafede olmalıdır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. izmir atıksu arıtma tesisleri

Dokuz eylül ünversite öğrenciyim. İzmirin herhangi bir atıksu arıtma tesisinin akım şeması paylaşabilir misiniz?
  2. Atıksu Alan Arıtma Tesisleri

İç Anadolu Bölgesinde Lisanslı Kimyasal Atıksu Alan arıtma tesisi bilen varmı.
  3. Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi

Arkadaşlar bildiğiniz üzere, Çevre Bilgi Sistemi altında Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi mevcut. Bu sistem üzerinden atıksu üreten tesislerin (belediye, OSB, Münferit Sanayi vb.) sisteme atıksu ile ilgili verilerini girmesi gerekiyor. Bizim danışmanlığını yapmış olduğumuz bazı firmalar OSB içerisinde, OSB içerisinde olan firmalar bu veri girişini yapmak durumunda mı? Çünkü OSB...
  4. Sakarya bölgesine yakın mesafede arıtma kimyasalları satan firmalar hakkında yardım

Merhabalar, Arkadaşlar Sakarya bölgesine yakın arıtma kimyasalları satan firmaların bilgilerine ihtiyacım var. Bu bölgede çalışan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.