Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atiksu arıtma tesisleri için gfb başvurusu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Yasemin Agca tarafından paylaşıldı.

1. Yasemin Agca

Yasemin Agca CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    Bakanlığa atıksu arıtma tesisimiz için gfb başvurusunda bulunduk.Ancak başvurumuz bazı eksikliklerden dolayı kabul edilmedi. Bakanlık tarafımıza eksiklik konusunda net bir bilgi vermemiş. Kendilerine de ulaşamıyoruz. Daha önce atıksu arıtma tesisi için gfb başvurusu onaylanan birileri var ise bana yardımcı olabilir mi ?
    Tesis iş akış şeması ve proses özeti örneği gerekli bana.
    Konu çok acildir.
    Teşekkürler.

2. Yıldız öz

Yıldız öz CMNet Üyesi

gerekli muafiyetleri ve gerekli uygunluk yazılarını bağlı bulunduğun il çevreden aldın mı? sisteme yüklediğin evraklar PDF formatında ve okunur halde olması önem taşıyor. iş akım şemasını gönderemem ama istersen seninkini kontrol edebilirim benim geçen hafta onaylandı.

3. seyaher

seyaher CMNet Üyesi

hangi muafiyet ve hangi uygunluk yazılarını alacağız ki bizde aat gfb başvurusu yapacağız b

4. realastala

realastala CMNet Üyesi

Burda bana ait olmayan örnek bir atıksu arıtma tesisi için proses özeti ve iş akım şeması var .Kendine göre uyarlayabilirsin.

Ekli Dosyalar:

Atiksu arıtma tesisleri için gfb başvurusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atıksu arıtma tesisleri için deşarj izni

paket arıtma tesisleri tasarımı yapıldıktan sonra deşarj izni almak için danışman firmayla anlaşmak mı gerekir yoksa arıtma tesisini yapan firma deşarj iznini alabilir mi? deşarj iznini almak için, çevre izin ve lisanları yönetmeliği kapsamına giren yada girmeyen tesisler için ,ne yapılması gerektiği hakkında bilgisi olan var mı?(danışman firma olmak gerekir mi?)
  2. izmir atıksu arıtma tesisleri

Dokuz eylül ünversite öğrenciyim. İzmirin herhangi bir atıksu arıtma tesisinin akım şeması paylaşabilir misiniz?
  3. Atıksu Alan Arıtma Tesisleri

İç Anadolu Bölgesinde Lisanslı Kimyasal Atıksu Alan arıtma tesisi bilen varmı.
  4. Su yönetimi genel müdürlüğü-evsel atıksu arıtma tesisleri için tasarım ve norm rehberi

Evsel Atıksu Arıtma Tesisleri İçin Tasarım ve Norm Rehberi Aralık 05, 2012 Türkiye’de atıksuların uygun şekilde bertarafının sağlanabilmesi için çeşitli ölçeklerde çok sayıda atıksu arıtma tesisi yapılmıştır. Ancak tasarımda yapılan hatalar, normlara uyulmaması ve bilgi eksikliğinden dolayı birçok tesis verimli şekilde çalıştırılamamış neticede ülkemiz adeta bir arıtma tesisi mezarlığı...
  5. Aynı atıksu arıtma tesisini kullanan tesislerin çevre izin başvurusu hak.

Arkadaşlar danışmanlığını yapmış olduğumuz iki tesisin atıksuları ortak kullanılan biyolojik atıksu arıtma tesisi verilmektedir Fakat tesislerden sadece biri arıtılmış suyu bahçe sulama suyu olarak kullanmaktadır. Budurum da iki tesis içinde ayrı ayrı çevre izni başvurusu yapılması gereklimi yoksa sadece bahçe sulama suyu olarak kullanan tesisi için Çevre izni alıp diğer tesislede atıksuyunu...