Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesislerinde günlük yapılan analizler

Konu, 'Kalite Yönetim Sistemi (ISO9001)' kısmında hattab tarafından paylaşıldı.

1. hattab

hattab CMNet Üyesi

SA Arkadaşlar atıksu lab. günlük analizlerinin "örneğin UAKM, AKM , KURUMADDE , ORGANİK "NE ANLAMA GELDİĞİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ VEREN DÖKÜMANLAR VARSA PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.

2. Çağatay Çetinkaya

Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

Cevap: Atiksu aritma tesİslerİnde gÜnlÜk yapilan analİzler

Biraz araştırma yaptınız mı? Bunlar her yerde olan bilgiler. Biraz araştırmaya yönelsek iyi olur.

3. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

hattab ;
    çevre mühendisi miyiz çevre görevlisi miyiz.bilgi amaçlı olarak merak ettim?

4. hattab

hattab CMNet Üyesi

ArkadaŞlar Çevre mÜhendİsİyİm ama İŞe yenİ baŞladim. Bunlarin ne anlama geldİĞİnİ tabİkİ bİlİyorum ama ben daha ayrintili bİlgİ edİnmek İstİyorum.

5. hattab

hattab CMNet Üyesi

örneğin UAKM yüksek olduğunda netür bir müdahalede bulunmalıyım. veya organiğin yüksek olması durumunda ne yapmalıyım

Atıksu arıtma tesislerinde günlük yapılan analizler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksu Arıtma Tesislerinde Debi-Maliyet İlişkileri

EVSEL ATIKSU ARITMA TESiSLERiNDE DEBi-MALiYET iLiSKiLERi A.Koray YILDIRIMER ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİMDALI Danısman: Doç.Dr. Fuat BUDAK Yıl: 2006, Sayfa: 111 Jüri : Doç.Dr. Fuat BUDAK Prof.Dr.Ahmet YÜCEER Yrd.Doç.Dr. Seyfi N. OĞULATA Bu çalısmada, bilgisayar programı kullanılarak, evsel atıksuların arıtılması için kullanılan...
  2. Arıtma tesisi günlük kontrol çizelgesi

Arkadaşlar arıtma tesisinin günlük kontrolü sırasında yapılacaklar hakkında bir form çzielgesi oluşturmama gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz
  3. Arıtma çamurunda yapılan deneyler

Merhaba,arıtma çamurunda yapılan deneylerin yapılış yöntemleri hakkında paylaşımlarınızı rica ediyorum. Örn:Nem Tayini,katı madde içeriği vb... Teşekkür ederim.
  4. Atıksu arıtma tesislerinde güvenlik talimatı

Arkadaşlar Günaydın Atıksu arıtma tesislerinde çalışanların uyması gerekenler hakkında bir talimat hazırlamak istiyorum öncelikle metan gazı, hidrojen sülfür ve oluşabilecek gazların tanımını yaparaktan uymaları gereken kurallara göre elinde buna benzer döküman olan varsa paylaşırsa sevinirim. Saygılar
  5. Tat tesislerinde yapılan eğitim örnekleri

Arkadaşlar sizden ricam TAT (Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisi) tesislerinde yapılan eğitimlerle ilgili sunumlarınızı bizimlede paylaşın. Herkese teşekkür ediyorum...